Екомісії – дієвий інструмент для спасіння душі

Екомісії – дієвий інструмент для спасіння душі

4 квітня в рамках Великопосної екологічної ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології у Калуші на Івано-Франківщині за підтримки о. декана Степана Скібіцького відбулися екологічні місії. Цього дня екореференти Івана-Франківської архієпархії о. Михайло Дзуль, о. Іван Бігун, та о. Михайло Яблонь провели низку освітніх та молитовних заходів для громади міста.

Розпочались екомісії із Літургій Напередосвячених Дарів у храмах св. архистратига Михаїла та свв. Кирила і Методія. Після Літургій отці виголосили тематичні науки, сфокусувавши увагу вірних на небезпеці екологічного гріха і важливості в часі Великого посту пройти той шлях очищення, котрий перемінює серце людини й дає можливість новими очима подивитися на сотворений Богом світ.

Екомісії – дієвий інструмент для спасіння душі

Далі екодушпастирі завдяки сприянню відділу освіти Калуської міської ради мали низку виховних зустрічей із учнями та вчителями ліцеїв № 2, 5, 7, 10 та Фахового коледжу культури і мистецтв. За допомогою мультимедійних презентацій та інтерактивних методів комунікації священники доносили правду про роль і значення кожного у цьому світі, порушували питання відповідальності за Боже створіння і тлумачили поняття екологічного гріха як деструктивної дійсності, що становить загрозу як духовному так і фізичному життю людини.

Окрім цього екореференти ділилися практичними порадами як кожен українець, незалежно від віку чи статі, може вже тут і зараз проявляти свою християнську і громадянську позицію, зокрема сортуючи відходи, переходячи на світлодіодне освітлення, відмовляючись від зайвих речей, економлячи воду чи електроенергію, прибираючи узбережжя річок і озер.

Екомісії – дієвий інструмент для спасіння душі

Екомісії – дієвий інструмент для спасіння душі

До бібліотек закладів освіти екореференти передали набори видань Екобюро УГКЦ, а кожен учасник отримав на згадку та з просвітницькою метою тематичний буклет «Енергоефективність – наш внесок у Перемогу».

Завершальним акордом екомісій стала екологічна Хресна Дорога, яку провели у храмі св. архистратига Михаїла семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії, приналежні до екологічної спільноти св. Франциска Асизького.

Екомісії – дієвий інструмент для спасіння душі

Екологічна Хресна Дорога – це не лише молитовне пережиття страстей Христових, а й нагадування про важливість гармонійного співжиття з Творцем, ближнім, собою та всім створінням. Це зворушливі розважання, особлива молитва, яка поєднує традиційну духовність із закликом про відповідальне ставлення до створеного Богом світу.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело