«Екологічне навернення для порятунку створіння»: Великопосна місія у Стоянові об’єднала школу й храм
4 квітня 2025 року в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» у селі Стоянів відбулася особлива екомісія, яка об’єднала шкільну спільноту та парафіян місцевого храму. Захід провів голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрій Годісь на запрошення адміністратора парафії о. Олексія Лупія та директора Стоянівської ЗОШ І–ІІІ ступенів п. Тараса Курпіля.
Місію розпочали з екоуроків у школі. Учні 5-8 класів долучилися до заняття на тему: «Екологічне навернення: бережімо Божий дар навіть у війні». Діти активно обговорювали поняття екологічного гріха, усвідомлювали, що світ – це дар від Бога, за який людина несе відповідальність.
«Ми не є власниками цього світу, а лише найнятими працівниками, які повинні дати звіт перед Господарем», – наголосив о. Юрій.
Наступною була зустріч з учнями 9-11 класів на тему: «Піст за мир і створіння: молитва, покаяння, дія». Старшокласники обговорювали, як піст і особиста переміна можуть стати вкладом у збереження природи. Особливу увагу приділили енергоефективності як прикладу любові до Божого створіння. Учасники ділилися думками, як конкретними вчинками віддячити Богові за дар життя.
Найактивніші учні отримали екоподарунки, а на завершення всі разом зробили спільне фото на згадку. Отець-еколог передав школі еколітературу, а парох подякував за місію й запросив учнів взяти участь у молитві в храмі.
Ввечері у храмі св. Пророка Іллі відбулася екологічна Хресна дорога в часі війни, яку підготували та прочитали учні. Молитва, що звучала з дитячих уст, особливо зворушила парафіян, які вперше брали участь у такій формі Хресної дороги. У роздумах звучали болі, що їх зазнає природа, і заклики до відповідального ставлення до Божого світу.
Після молитви екореферент виголосив повчальну проповідь про чотири виміри життя людини, прикладом для наслідування поставивши митрополита Андрея Шептицького. Особливо акцентував увагу на проблемі спалювання сухої трави, залишивши інформаційні листівки із закликами уникати цього екологічного злочину.
Місію увінчала Свята Тайна Покаяння, до якої чисельно приступали парафіяни, – як вияв внутрішньої переміни, до якої покликаний кожен у час Великого Посту.
«Малими кроками до великої переміни», – цими словами завершилась екомісія у Стоянові, що стала ще одним кроком до зцілення створіння та сердець.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології