Вірні двох львівських парафій вперше розважали над стаціями Екологічної Хресної дороги

Вірні двох львівських парафій вперше розважали над стаціями Екологічної Хресної дороги

Минулого тижня – у п’ятницю і неділю, у ході проведення Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння», отець Сергій Довба відповідальний за екологічне служіння у Львівській Архиєпархії УГКЦ завітав із духовно-екологічною місією на парафії Всіх святих українського народу і Пресвятого Серця Христового.

Священник-екореферент представив місце, роль і головні завдання Бюро УГКЦ з питань екології в структурі Церкви та звернувся до присутніх із тематичною катехизою, в якій сфокусував увагу на період Великого Посту як добрій нагоді для переусвідомлення кожною людиною сенсу свого життя й власної самоідентифікації – бути досконалою дитиною-подобою Отця Небесного у дарованому нам спільному Домі Божому – Землі, прагнучи перебувати у гармонійних відносинах із Творцем, своїми ближніми, собою та усім навколишнім сотвореним світом-природою.

Отець Сергій наголосив, що саме гріх не дозволяє людині реалізувати її екологічне покликання піклування про Боже створіння та руйнує гармонію у тріаді стосунків «людина – Бог – довкілля». Чимало з присутніх мабуть вперше дізналися про деякі екологічні гріхи, на які часто людина може все життя не звертати уваги, як наприклад забруднення довкілля та недбале, надмірне, енергонеефективне й небережливе споживання таких Божих дарів як повітря, вода, їжа, електроенергія тощо. На прикладі Великої Тихоокеанської Сміттєвої Плями та глобального потепління вірним наголошено на руйнівній силі екологічних гріхів як для душі кожної окремої людини, так і для нашого спільного дому Землі й усього сотвореного (Рим 8, 22). Душпастир-еколог підкреслив, що від цих наших гріхів неабияких страждань зазнав на шляху на Голготу і продовжує страждати Христос наш Спаситель. Отець Сергій закликав усіх присутніх до екологічного навернення через щире покаяння та вироблення справді корисних негріховних екологічних звичок у повсякденному житті, в основі мотивації яких лежатимуть правдива любов і співвідповідальність.

Опісля парафіяни обох церков роздумували над кожною стацією Хресної дороги нашого Творця і Спасителя Ісуса Христа, співпереживаючи Його страждання та молячись у відповідних духовних й екологічних наміреннях.

Чимало зацікавлених змогли придбати друковане видання «Хресної дороги (екологічної), яку спільно молились».

Вірні двох львівських парафій вперше розважали над стаціями Екологічної Хресної дороги

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело