Писанка, як символ гармонії і надії всього світу

Писанка, як символ гармонії і надії всього світу

10 квітня в м. Коломия розпочав свою роботу XV обласний відкритий фольклорний фестиваль «Писанка». Цей фестиваль традиційно відбувається в Коломиї, оскільки саме тут знаходиться єдиний у світі музей писанкового розпису і, як зазначила ведуча фестивалю, нещодавно міжурядовий комітет ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини визнав українську писанку культурним надбанням людства.

Серед запрошених спікерів був присутній і референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Петро Лащевський, котрий звернувся до учасників фестивалю з вітальним словом від імені Коломийської єпархії УГКЦ. Екореферент зазначив, що наші українські писанки подібні на Божі очі, в яких відображена краса, гармонія і Надія всього сотвореного світу.

«Маючи очі пасхальні, які вдивляються у Христа, розіп’яту Любов, ми отримуємо силу дійти до перемоги, перемоги Божої любові над злом цього нужденного світу» – резюмував о. Петро.

Це радісно-співуче весняне дійство, що супроводжувалося виступами аматорських колективів Покуття, дуже різко контрастувало із похмурим і холодним снігопадом надворі, проте зібрало вщент заповнену залу Народного Дому гарячих сердець, що прийшли прогнати зиму і безнадію із своїх душ.

Писанка, як символ гармонії і надії всього світу

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело