Цінність води у фокусі робочої зустрічі церковних та державних екологів
У ході проведення Великопосної екосоціальної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії о. Сергій Довба на запрошення представників місцевої влади відвідав минулої середи ЛМКП «Львівводоканал», де зустрівся із заступником директора установи Романом Кізимою, начальником відділу екологічного контролю Володимиром Чернюхом, провідним експертом з екології Ростиславом Колодієм, експертами з екології Христиною Терновецькою та Мар’яною-Галиною Кобрин.
На початку робочої зустрічі до присутніх звернувся п. Роман, котрий представив реальний й майже катастрофічний екологічний стан річок, озер, інших водойм й підземних вод на Львівщині й в Україні загалом, розповів про конкретні причини виникнення цих загроз та окреслив завдання свого відділу щодо екопросвітництва населення регіону, звернувшись до присутнього представника УГКЦ з проханням про можливості майбутньої співпраці владних відомчих структур із Церквою на місцях в цій ділянці.
У свою чергу, львівський екореферент з використанням мультимедійних засобів наочно представив присутнім представникам ЛМКП «Львіводоканал» діяльність Бюро УГКЦ з питань екології, особливо в аспекті формування культури любові й відповідальності людини-християнина за такий Божий дар як вода: духовно-екологічне просвітницьке служіння в дитсадках, школах, ВНЗ, парафіяльних спільнотах, проведення християнських екопатріотичних літніх таборів для дітей, різнопланові екоакції тощо.
Священник роз’яснив біблійні основи й сучасне вчення Католицької Церкви щодо сенсу життя людини – прагнути упродовж свого земного життєвого шляху максимально уподібнюватися до свого Творця й Отця у відносинах із Ним, ближніми, собою й усім Божим створінням-природою, тобто плекати взаємну любов і гармонію. Присутні довідалися про поняття «екологічного гріха» як такого, що вже понад двадцять років віднесений Церквою до тяжких, що «кличуть про помсту до Неба», а також про важливість екологічного навернення, особливо в період Великого Посту.
Окрім цього, о. Сергій представив постать Митрополита Андрея Шептицького як взірця для наслідування, зокрема в аспекті екологічної діяльності, подарувавши присутнім відповідні примірники Церковно-екологічного календаря на 2025 рік, виданого з нагоди 160-ліття від року народження ієрарха.
На завершення свого виступу відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії висловив свою підтримку і відкритість до запропонованих спільних екопросвітницьких ідей та кроків в частині формування екологічно-відповідальної свідомості львів’ян та жителів області, зокрема в частині бережливого й ощадливого користування водними ресурсами нашого спільного Дому Землі.
Наприкінці зустрічі окрім календаря усі присутні представники ЛМКП отримали тематичні роздаткові матеріали Екобюро УГКЦ, а саме закладки до книг з екологічними порадами щодо користування Божим даром водою та буклети «Енергоефективність – наш внесок у Перемогу!».
До слова, екологи ЛМКП «Львівводоканал» ініціювали відповідний Конкурс в рамках відзначення Всесвітнього дня води, умови, мету і завдання якого можна віднайти за цим покликанням.