Молитва за створіння і відповідальність людини

Молитва за створіння і відповідальність людини

13 квітня 2025 року в селі Синьковичі, що належить до Рава-Руського деканату на Сокальщині вперше відбулася екологічна Хресна дорога, яка зібрала численну громаду вірних на спільну молитву під відкритим небом.

Особливістю цієї Хресної дороги стали поетичні розважання: між стаціями діти зачитували вірші та тексти, присвячені стражданням Христа й болю природи, а деканальні священники читали екологічні розважання.

На початку декан Рава-Руського деканату, адміністратор храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Михайло Шевчук, представив голову Екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрія Годіся, і запросив провести цю особливу Хресну дорогу. Вступну молитву отець-еколог виголосив у храмі, після чого священники винесли хрест на церковне подвірʼя де прочитали першу стацію та процесійно вирушили по селі.

Молитва за створіння і відповідальність людини

Опісля хрест по черзі несли діти, вчителі, хористи, представники братства, спільнота «Матері в молитві» та всі охочі. Маршрут пролягав вулицями села, і кожен мав можливість долучитися до цієї особливої молитви просто під час ходи. Гарна весняна погода сприяла спокійному і зосередженому перебігу молитви.

Після завершення Хресної дороги вірні повернулися до храму, де о. Юрій виголосив підсумкову науку, у якій підкреслив відповідальність кожного перед Богом за сотворений світ. Особливу увагу було приділено духовному осмисленню Страсної седмиці, зокрема дню вівторка, коли Ісус навчає в храмі та розповідає притчу про виноградарів.

Молитва за створіння і відповідальність людини

Отець Юрій наголосив: «Ми покликані бути добрими робітниками у винограднику Божому, а не тими, хто його занедбує чи нищить».

На наглядному прикладі хреста, де Ісус жертвує себе заради нашого спасіння, представник Екобюро УГКЦ озвучив і роз’яснив основні напрямки взаємовідносин людини:

  • вгору – до Бога;
  • вправо – до ближнього, який кається;
  • вліво – до того, хто нарікає й не пізнав себе, тому важливо пізнавати себе;
  • вниз – до природи, яку нам дано для служіння, а не для зловживання.
  • Молитва за створіння і відповідальність людини

    Отець також згадав, що покровителем парафії є святий Іван Павло ІІ, чия думка про екологічну відповідальність людини як «сторожа, а не тирана» над створінням, стала важливою частиною розважань. Варто зазначити, що у храмі зберігаються мощі цього великого святого.

    На завершення всі учасники зробили спільне фото перед церквою, а отець-декан  висловив щиру подяку всім, хто долучився до організації та молитви.

    Молитва за створіння і відповідальність людини

    Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

    Джерело