Екомісії Страсного тижня на Волині

Екомісії Страсного тижня на Волині

Цього року Страсний тиждень в Луцькому екзархаті розпочався по-особливому. Адже за сприянням Екобюро УГКЦ з питань екології та стараннями місцевого екореферента о. Ярослава Пелиха в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення задля порятунку створіння» відбулися одразу дві екологічні місії на теренах Волинської області.

Першим кого відвідав о. Ярослав з небайдужими екоактивістами було селище Турійськ Ковельського району, де з ініціативи місцевого настоятеля парафії св. Димитрія Мироточця УГКЦ о. Івана Дутки та сприянням місцевого селищного голови п. Олексія Безсмертного була висаджена алея фундука в турійському селищному парку.

В даній події активну участь взяли школярі 9-Б класу Турійської школи-ліцею на чолі з вчителем трудового навчання, журналістка місцевої газети «Народне слово» та вірні церкви євангельських християн-баптистів.

Спочатку під патронатом о. Івана Дутки відбулося спільне знайомство і щирі слова привітання від усіх сторін, далі пролунала спільна молитва всіх присутніх за Богом створений світ, а також священники помолилися чин насадження дерев. Зустріч продовжилася зверненням о. Ярослава з тематичною доповіддю до учасників екоакції, в якій він наголосив на тому, що як християни ми покликані бути добрими управителями усякого Божого створіння, особливо в час війни, бережливо ставитися до нього і повинні дбати про майбутні покоління, про те, які ресурси ми залишимо після себе для них.

Екомісії Страсного тижня на Волині

Опісля всі активно взялися висаджувати саджанці фундука в місцевому парку. Зустріч закінчилася молитвою, спільною фотографією, роздаванням буклетів і флаєрів від Екобюро УГКЦ, а також  взаємною вдячністю Богу-Творцю та одні одним за спільно висаджений Сад Надії з надією на краще мирне майбутнє.

Наступна екомісія відбулася у місті Любомль на парафії Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ з ініціативи настоятеля о. Володимира Уляна. Розпочалася зустріч зі спільного Молебню до Бога Творця в дерев’яній каплиці за участю священників, активних парафіян та екоактивістів. Після молитви екореферент Луцького екзархату о. Ярослав Пелих мав проповідь-звернення до всіх присутніх на молитві, де наголосив, що Страсний тиждень Христових страждань – це  особлива пора для роздумів над духовним життям, наверненням до Бога в цілому й екологічним наверненням зокрема.

«Тому мусимо докладати максимум зусиль, щоб порятувати себе та інших від байдужості, адже це веде світ до загибелі. Бути правдивими християнами, віра яких є живою й проявляється у відповідальному ставленні до ближніх та всього Божого створіння» – наголосив Луцький екореферент.

Опісля всі спільно вийшли на церковне подвір’я і висадили парафіяльний Сад Надії з саджанців різних сортів яблунь, груш та фундука з надією на майбутні щедрі плоди і закінчення війни та перемогу України.

На самкінець від усіх лунали взаємні щирі слова вдячності та побажання мирних і благословенних Великодніх свят й мирного неба.

Екомісії Страсного тижня на Волині

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело