Великопосні екореколекції відбулись на Закарпатті

Великопосні екореколекції відбулись на Закарпатті

У рамках проведення Великопосної екосоціальної ініціятиви «Екологічне навернення для порятунку створіння» відбулись духовно-екологічні реколекції в м. Рахів та с. Кваси на Закарпатті, серед мальовничого Божого створіння. Духовно-екологічні розважання провів о. Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Львівській архієпархії на запрошення місцевого греко-католицького священика о. Ярослава Федора.

У перший день реколекцій для вірних парафії св. вмч. Юрія Переможця, у четвер ввечері, молитовна зустріч розпочалася із проведення Екологічної Хресної Дороги, під час якої місцеві парафіяни та священнослужителі роздумували над кожною стацією Хресної Дороги нашого Творця і Спасителя Ісуса Христа, співпереживаючи Його страждання та молячись у відповідних духовних й екологічних наміреннях.

Опісля, уділивши св. Тайну покаяння, львівський екореферент співслужив Божественну Літургію, під час якої виголосив першу духовну науку, розмірковуючи над Словом Божим про закладення свого «дому» на доброму фундаменті з каменю (пор. Лк 6, 47-49). Отець Сергій, наводячи ряд цікавих життєвих прикладів та історій, роз’яснив важливість періоду Великого Посту для віднайдення особистої атмосфери тиші, молячись в якій кожен може правдиво розпізнати свою власну ідентичність – «на чому я будую своє ім’я і життя»? При цьому особливу увагу було звернено на першу заповідь Божу, на значення і вираження любові людини до свого Небесного Отця в різних життєвих обставинах. Розкрито сенс життя і спільне покликання кожної людини – прагнути перебувати у любові і гармонійних відносинах з Богом, ближніми, собою й усім створінням-природою.

Великопосні екореколекції відбулись на Закарпатті

Наступного дня реколекцій, у п’ятницю ввечері, храм у м. Рахів був вщент переповнений вірними і реколекційну науку душпастир-еколог виголосив під час Служби Божої, розважаючи зокрема над Словом Божим про спокуси Ісуса в пустелі (пор. Лк 4 1-13) та зосередивши увагу присутніх на сучасних спокусах-ідолах, котрі віддаляють людину від Бога і руйнують гармонію у відносинах із Творцем, ближніми, самим собою та усім сотвореним світом. Запропоновані о. Сергієм історії і приклади стосувалися необхідності екологічного навернення та впровадження такого щоденного стилю життя, при якому б у конкретний спосіб виявлялася любов, відповідальність і повага до Божого створіння-довкілля. Чи не вперше у цій парафії численні вірні довідалися про екологічний гріх, його руйнівні наслідки для спільного Дому Землі та людської душі, а також його прояви у користуванні Божими дарами (повітрям, водою, їжею і енергоресурсами), а також про важливість екологічних чеснот, в т.ч. покори, поміркованості та ощадливості… Особливо було звернено увагу присутніх на такі актуальні вагомі екологічні гріхи як відсутність колектора чи вигрібної ями в домашньому господарстві, паління сухостою і побутових відходів, засмічення ріки Чорна Тиса пластиком та іншим сміттям, нищення первоцвітів, незаконні рубки лісу та жорстоке поводження з тваринами…

Екореферент висловив сподівання, що якщо кожен із присутніх постарається наповнити своє серце любов’ю і впровадити новий стиль еко-відповідальної поведінки у своє повсякдення, то цей світ стане справді добрішим і чистішим, а відносини з Творцем, іншими людьми, самим собою та природою більш гармонійними.

Наприкінці молитовного вечора кожен присутній отримав від священика-реколектанта тематичні закладки до книг із духовно-екологічними порадами, а місцеві священнослужителі – матеріали для екологічної євангелізації.

Великопосні екореколекції відбулись на Закарпатті

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело