Коростенське районне управління ГУ ДСНС України у Житомирській області інформує

Станом на 21 квітня 2025 року на території району виникло 867 пожеж та загинуло 12 мешканців району  травмовано 8 осіб.

Коростенське районне управління ГУ ДСНС України у Житомирській області  інформує

Також щорічно значно збільшується кількість пожеж від спалювання сухої трави та залишків рослинності на присадибних ділянках, що викликає не абияку стурбованість, вже виникло 684 пожежі сухої рослинності із 867 всього. Також маємо вже дві загибелі на пожежах під час спалювання сухої рослинності, остання  5.03.2025 року в Овруцькій громаді мешканка одного з сіл загинула при спробі гасити пожежу сухої трави самотужки яку вона ж і підпалила, а син отримав опіки та був госпіталізований до лікарні. 

Головними причинами всіх цих загорянь є – людська недбалість.

 Для ліквідації пожеж на території району, що спричинені спалюванням сухої трави оперативно-рятувальною службою щодня здійснюється більше 20 виїздів. Зазвичай гасіння пожеж ускладнюється сильними поривами вітру та різким підняттям посушливої температури повітря сприяючи швидкому розповсюджуванню вогню на великі площі. Також ще одним небезпечним фактором є те, що ми проживаємо на Поліссі і велика кількість населених пунктів району межують з лісовими масивами.

З метою вжиття додаткових заходів із запобігання пожежам в екосистемах та підготовки населених пунктів і об’єктів району до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2025 року нами було ініційовано та прийнято ряд заходів на засіданнях районної та територіальних громад які затверджені рішеннями  комісій ТЕБ і НС  щодо попередженню пожеж в екосистемах на території громад та району в цілому, де основну увагу приділено цілому ряду заходів, щодо підготовленості до роботи у весняно-літній період та вжиття заходів щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки об’єктів розташованих на території громад.

Також інспекторським складом Коростенського районного управління з метою попередження пожеж на території району постійно проводяться профілактичні рейди по населеним пунктам району, ведеться роз’яснювальна робота з населенням проводяться виступи в трудових колективах розміщується інформація попереджувального характеру на сторінка соціальних мереж зокрема Фейсбук та сторінках органів влади, проводяться виступи на місцевому телебаченні та радіо Коростень медіа, а також проводяться профілактичні рейди з метою виявлення паліїв. Так під час таких рейдів протягом поточного року виявлено 36 паліїв яких притягнуто до адміністративної відповідальності.

Для інформації нагадуємо, що в Україні відповідальність за випалювання сухої рослинності або її залишків передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), а саме штрафи за підпал сухостою для громадян від 3 060 до 6 120 грн.,  для посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

 

Джерело