Трагедія, що сталась 39 років тому, і катастрофа з наслідками на кілька наступних століть

Трагедія, що сталась 39 років тому, і катастрофа з наслідками на кілька наступних століть
Трагедія, що сталась 39 років тому, і катастрофа з наслідками на кілька наступних століть

Трагедія, що сталась 39 років тому, і катастрофа з наслідками на кілька наступних століть. Сьогодні чергові роковини найбільшої техногенної аварії в історії України та світу — вибуху на Чорнобильській атомній електростанції.

Попри те, що ЧАЕС вже давно не генерує електроенергію, станція і далі залишається об’єктом з високим рівнем ядерної небезпеки. Це розуміє увесь світ, окрім росії. У лютому цього року окупанти атакували ударним дроном саркофаг над Четвертим енергоблоком — тим самим, під руїнами котрого досі лишається паливо зі зруйнованого реактора.

Політика ядерного терору — звичне явище для росіян. Своє вторгнення в Україну окупанти теж почали із Зони відчуження, увірвавшись на територію ЧАЕС на танках та взявши персонал станції в заручники. Попри критичну важливість стабільного енергоживлення атомної станції, внаслідок російських обстрілів — енергопостачання ЧАЕС надовго переривалось. Кілька разів у 2022 році працівникам «Укренерго» доводилось перетинати лінію фронту з ризиком не повернутись — щоб усунути пошкодження. На одному з фото до цього посту зафіксовані наші героїчні ремонтники після відновлення лінії, що живила тоді ще окуповану Чорнобильську атомну електростанцію.

Окрім самовідданої роботи ремонтників у період російської окупації ЧАЕС, серед працівників «Укренерго» є і люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварії 1986 року. Зараз статус ліквідаторів мають 142 наших колег. Дякуємо їм, а також всім, хто ціною власного здоров’я, або й життя, захистив нас від радіаційної загрози.

Джерело