Енергоефективність і сталий розвиток: Варшава стає платформою для змін в Україні
Варшава стала платформою для важливої зустрічі між Держенергоефективності, Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Фондом декарбонізації України. Основна мета — налагодження ефективної співпраці для відновлення та модернізації інфраструктури України на принципах сталого розвитку.
«Ми мали змістовну та конструктивну розмову, зосереджену на стратегічно важливому питанні — майбутньому відновлення інфраструктури України, яке має формуватись на сучасних принципах енергоефективності, сталого розвитку та енергетичної незалежності. Обговорювали не загальні підходи, а конкретні інструменти, фінансові механізми та можливості для реалізації масштабних проєктів завдяки механізмам Фонд Декарбонізації України, Акціонерне товариство у співпраці з нашими міжнародними партнерами», — наголосила Ганна Замазєєва.
Ключові теми обговорення:
У зустрічі взяли участь представники ЄБРР: новопризначена директорка з питань інфраструктури Європи Олена Гордєєва, заступник директора української команди Марк Магалецький та старший банкір Денис Гайовий.
«ЄБРР висловив готовність розглядати всі можливі механізми для залучення фінансування на розбудову української інфраструктури.
У рамках зустрічі було досягнуто домовленості щодо подальших кроків: Фонд декарбонізації України підготує офіційну пропозицію щодо конкретних проєктів, які потребують фінансування та можуть реалізовуватись у співпраці з ЄБРР», — підсумувала Ганна Замазєєва.
Попереду — конструктивна робота над формалізацією чітких форматів взаємодії.
Сторони досягли розуміння щодо необхідності динамічного та скоординованого впровадження домовленостей. Зокрема, наголошено на важливості оперативного запуску конкретних проєктів, щоб уже найближчим часом українські громади змогли на практиці відчути результати цієї співпраці — через підвищення енергоефективності та зміцнення енергетичної незалежності регіонів.
Сьогодні ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. З початку повномасштабного вторгнення Банк вже мобілізував 6,4 мільярда євро, а у 2025 році планує спрямувати ще 1 мільярд євро на зміцнення енергетичної стійкості нашої держави.
Завдяки таким надійним і потужним партнерам Україна отримує не лише фінансову підтримку, а можливість інтегрувати найкращі міжнародні практики, інноваційні рішення та технології. Це дозволить проводити глибоку трансформацію енергетичного сектору, стимулювати розвиток українських громад та формувати стійку, енергонезалежну державу.
Джерело: Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України