Алгоритм дій ветеранам для постановки на квартирний облік

Як стати на квартирний облік?

Звернутись до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради (місцевої ради) за місцем проживання з заявою про взяття на квартирний облік (підписується членами сім’ї, які разом проживають) та пакетом документів, передбаченим пунктом 18 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 р. № 470.

Які документи надати?

Витяг з реєстру територіальних громад (довідка про реєстрацію місця проживання особи (на всіх зареєстрованих в квартирі/кімнаті/будинку), який можливо отримати в ЦНАПі за місцем мешкання або через застосунок ДІЯ. Оригінали паспорту, свідоцтва про народження (для неповнолітніх членів родини). Оригінали ідентифікаційного коду (для всіх членів родини). Свідоцтво про шлюб. Свідоцтво про народження дітей. УБД, рішення, довідка, або посвідчення про інвалідність, рішення, довідка. Довідка з реєстру ветеранів війни (ЦНАП або ДІЯ).

Заяву про прийняття на квартирний облік підписують всі сумісно проживаючі члени сім’ї, які мають самостійне право на отримання жилого приміщення та бажають разом перебувати на квартобліку.

Місцева рада протягом місяця повинна прийняти рішення щодо взяття на квартирний облік та видати відповідний документ.

Дії після отримання довідки про взяття на квартирний облік

Подати заяву про призначення грошової компенсації до структурного підрозділу районних держадміністрацій, на який покладено функції з питань ветеранської політики, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за місцем перебування на квартирному обліку (далі – місцевий орган) разом з наступним пакетом документів:

копія паспорту заявника/ єДокумент; копія посвідчення учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни/ члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України; копія довідки про безпосередню участь особи у бойових діях; письмова згода у довільній формі кожного повнолітнього члена сім’ї особи з інвалідністю/ внутрішньо переміщеної особи, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації; копії документів, що підтверджують родинні стосунки між заявником і членами його сім’ї на яких нараховується грошова компенсація, між загиблим (зниклим безвісти), померлим; копія документа військово-лікарської комісії, в якому визначено причинний зв’язок отриманих захворювань, поранень, контузій і каліцтв (свідоцтва про хворобу, довідки, витягу з протоколу, акта медичного огляду, постанови тощо), – у разі неможливості підтвердження причинного зв’язку поранення, контузії, каліцтва або захворювання з безпосередньою участю в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного із членів її сім’ї (для внутрішньо переміщених осіб); копія рішення про взяття на квартирний облік за пільговою категорією (першочергово/позачергово) особи та кожного із членів її сім’ї; довідка про наявність/відсутність зареєстрованого до 31 грудня 2012 р. права власності на житло, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території; довідка медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності; акт комісійного обстеження, складеного відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981), та/або відомостей з Реєстру пошкодженого та знищеного майна – за наявності у заявника та членів його сім’ї житлового приміщення, яке зруйноване (знищене) або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, розташованого на підконтрольній Україні території; довідка про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Місцевий орган подає до відповідної комісії подання про виплату грошової компенсації членам сімей загиблих (пропалих безвісти), померлих або осіб з інвалідністю. Комісія розглядає подання, приймає рішення щодо призначення чи відмови у виплаті компенсації, визначає її розмір і надає дозвіл на відкриття спеціального рахунка. Рішення надсилається заявнику та обласній (військовій) адміністрації протягом трьох робочих днів. Після відкриття спеціального рахунка в уповноваженому банку, місцевий розпорядник перераховує кошти, про що інформує заявника та адміністрацію. Житло необхідно придбати протягом року, інакше залишок повертається державі. У разі недостатності компенсації заявник вносить різницю самостійно. Для перерахування коштів на оплату житла заявник подає до банку заяву, платіжну інструкцію та згоду місцевого розпорядника, який протягом п’яти днів надає письмову згоду з реквізитами отримувача.

Яке житло можна придбати?

Квартиру або будинок (із земельною ділянкою), яке перебуває у власності інших осіб (на вторинному ринку) чи прийняте в експлуатацію нове житло від забудовника (на первинному ринку).

Обране житло може знаходитись у будь-якому населеному пункті України, окрім лінії розмежування та тимчасово окупованої території.

Площа придбаного житла не повинна бути меншою від такої, що буде підставою для зняття з квартирного обліку.

Алгоритм дій ветеранам для постановки на квартирний облік

« повернутися

Джерело