Єпарх Коломийський очолив молитовні чування у Старуні
У вівторок, 29 квітня, Преосвященний владика Василій Івасюк, правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ, здійснив паломницький візит до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача в селі Старуня.
Проща розпочалася у храмі Святих апостолів Петра і Павла звершенням Вечірні Великої, яку очолив єпарх Коломийський у співслужінні з: о. Юрієм Сидіром, о. Володимиром Лукашевським, о. Михайлом Мільчаковським, віцеекономом Коломийської єпархії, о. Романом Носиком та дияконом Андрієм Байдюком.
У часі Богослужіння владика Василій Івасюк звернувся до вірних з духовною наукою:
«Цієї неділі ми згадували апостола Тому після воскресіння і його віру. Дивлячись на непохитність у вірі владики Симеона Лукача і на віру нинішніх християн розуміємо, що наша віра може зайти в глухий кут. Що тоді робити? Тома один з 12 апостолів не був з апостолами коли Ісус прийшов перший раз після свого Воскресіння.
Він сказав, що не повірить, поки своїх пальців не вкладе в рани Христа і не побачить Спасителя. Він, після розп’яття і поховання Ісуса, був розбитий, опустошений, сопущені і знаходився десь на одинці, але не був разом з усіма учнями, котрі перебували у спільноті.
Коли приходить до нас такий внутрішній стан подібний до апостола Томи, коли сумніви, невірство, страх переповнюють наше серце, не залишайтеся тоді на одинці. Йдіть до храму, шукайте духовного співрозмовника і щиро моліться».
Після Вечірні єпископ Василій помолився молитви на оздоровлення, благословив вірян мощами блаженного Симеона Лукача та прочитав молитви на освячення релігійних речей.
Опісля, відбувся Чин мирування, який звершили священнослужителі. Молитовна програма продовжилася Молебнем до Пресвятої Богородиці та освяченням води біля джерела.
Потім єпарх Коломийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Благовіщення Пречистої Діви Марії. Йому співслужили: о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський та інше духовенство. Після прочитаного Євангелія владика виголосив проповідь:
«Коли Ісус взяв на Себе гріхи світу, тоді взяв на Себе кару, на яку заслуговують люди. Ювілейний 2025 рік, який був проголошений Папою Франциском, робить християнам дуже важливий подарунок – можливість отримати повний відпуст, тобто прощення дочасних кар за гріхи. Ювілейний рік – це не прощення гріхів, бо гріхи прощаються у Таїнстві Сповіді, а відпущення наслідків гріхів, тих дочасних кар, які залишаються, можна отримати саме в цей особливий час через Божу милість. Наше життя – це мандрівка долиною сліз.
Бог пробачає гріхи у сповіді, але за наслідки гріхів потрібно відшкодувати. Людині не завжди легко зробити це протягом життя, навіть через добрі діла чи покуту. Тому Церква пропонує нам у Ювілейний рік скористатися з повного відпусту, що дає змогу через Божу милість отримати звільнення від цих дочасних кар.
Ювілейний рік – це не лише символічне проходження через двері, але й нагода для глибокого духовного оновлення. Церква заохочує вірних уважно подивитися на своє життя, зробити аналіз: що було доброго, що було поганого, за що потрібно перепросити Бога у Сповіді. Це час особливої благодаті, коли ми можемо скористатися з духовних дарів, які накопичувалися християнами впродовж поколінь».
По завершенні Літургії Преосвященний владика Василій Івасюк подякував священникам за організацію прощі, окремо відзначивши душпастирське служіння о. Юрія Сидіра. Також Архиєрей висловив вдячність українським військовим і закликав до постійної молитви за мир в Україні.
Отець Юрій, звертаючись до владики, подякував йому за присутність і духовну підтримку, підкресливши його приклад молитви, витривалості та вірності Церкві.
Відтак, священники окропили паломників свяченою водою, а насамкінець відбулося уділення повного відпусту усім вірним, які виконали для цього необхідні умови.
Стаття та світлини: бр. Максим Федюк