Об’єднання зусиль для енергоефективності: Хакатон як платформа для інновацій

Об’єднання зусиль для енергоефективності: Хакатон як платформа для інновацій

Взаємодія між органами місцевого самоврядування, ОСББ, експертами, бізнесом та органами державного управління — це можливість об’єднати талановиті ідеї та досвід задля створення нових енергоефективних рішень

Начальник Управління розвитку енергоефективності Держенергоефективності Андрій Шиян виступив спікером та експертом на «Хакатоні з енергоефективності будівель», щоб разом із учасниками напрацювати рішення для підвищення енергоефективності будівель в Україні.

«В умовах війни питання енергоефективності має стратегічне значення для держави. Сьогодні це не лише технологічне завдання, а ключовий пріоритет для зміцнення стійкості та енергетичної незалежності України. Держенергоефективності, як головний енергоменеджер країни, відіграє провідну роль у координації зусиль щодо впровадження ефективних рішень у сфері енергоменеджменту.

Подібні заходи — це важливий крок до спільного формування рішень, які допоможуть нам зробити українські будівлі сучасними, безпечнішими та енергоефективнішими. І особливо важливо, що ми говоримо про це у форматі хакатону — відкритого діалогу, співпраці та формування політик нового покоління», — наголосив Андрій Шиян.

Головним завданням учасників хакатону став пошук відповідей на найактуальніші питання у сфері енергоефективності, зокрема:

  • Як зробити відбудову України енергоефективною?
  • Як забезпечити ефективний і всеосяжний енергоменеджмент?
  • Як залучити інвестиції для масового впровадження заходів з енергоефективності будівель?
  • Як гарантувати прозорість, якість і конкуренцію на ринку енергоефективних послуг?
  • Для ефективного опрацювання поставлених завдань учасників було розподілено на робочі групи за ключовими напрямами. Кожна команда працювала над конкретною темою, залучаючи фахівців із різних галузей. Такий підхід дозволив поглянути на проблеми з нових ракурсів і знайти інноваційні рішення.

    У підсумку, разом з галузевими експертами, учасники представили свої напрацювання, обговорили шляхи реалізації запропонованих ідей, провели сесію запитань і відповідей, а також окреслили подальші кроки для координації дій і підтримки комунікації в майбутньому.

    Кожен із учасників та експертів наголосив на важливості розвитку сфери енергоефективності як одного з ключових напрямів забезпечення енергетичної безпеки в умовах воєнного стану та сталого післявоєнного відновлення. Такі ініціативи сприяють формуванню спільного бачення та впровадженню рішень, здатних змінити підхід до управління енергоресурсами.

    Захід організовано за сприяння Міністерства розвитку громад та територій України, ГО “ДІКСІ ГРУП”, а також Проєкту “Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність”, що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.

    Джерело: Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

    Джерело