Важлива екоподія на Святоюрській горі у Львові
29 квітня референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії УГКЦ о. Сергій Довба взяв участь в Урочистій вступній конференції з реалізації проєкту програми INTERREG NEXT POLAND-UKRAINA 2021-2027 «Транскордонне біорізноманіття – охорона цінних природних територій у Стшижевіце, Холмі, Львові та Зимній Воді», що відбулася в Митрополичих палатах на Святоюрській горі у Львові.
З-поміж численних учасників і гостей заходу були представники місцевої церковної ієрархії, духовенства, польської й української влади, академічних і наукових структур, а також екологічних установ та ЗМІ.
Зокрема, найважливішими питаннями зустрічі було представлення двох важливих проєктів. Перший, який детально представив Андрій Сенюк, начальник управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, це Проєкт із ревіталізації митрополичих садів, які нещодавно офіційно були передані Церкві та які разом із Святоюрським комплексом віднесені до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей проєкт передбачає відповідне впорядкування садів, організацію в них канікул та екопросвітницького дозвілля для дітей, насамперед для дітей військових та з інклюзією і створення першого в Україні наукового центру зі збереження старовікових дерев.
Другий проєкт, який представив Володимир Гутник, голова Зимноводівської громади, передбачає реконструкцію місцевого парку, в якому зокрема могли б проходити духовно-психологічну реабілітацію воїни-УБД та проводилися б різноманітні природничі конференції, а також майстер-класи та екопросвітницькі заходи для дітей і молоді а також створення ботанічного заказника.
Із завершальною доповіддю-презентацією до присутніх звернувся о. Сергій Довба, львівський екореферент, котрий з використанням мультимедійних засобів наочно представив учасникам конференції цілі, завдання і зміст діяльності Бюро УГКЦ з питань екології. Священник продемонстрував екопросвітницьку, молитовну і практичну діяльність місцевої екореферентури, а також представив Церковно-екологічний календар на 2025 рік, присвячений 160-літтю з Дня народження Праведного митрополита Андрея Шептицького та його екологічному вченню і служінню.
Одним із важливих запланованих кроків, на переконання о. Сергія, мало б бути створення у Львові унікального Центру інтегральної екології в лісо-парковій зоні в околицях мікрорайону на вул. Малоголосківській, мету і принципи діяльності якого теж було коротко окреслено. Референт висловив свою підтримку і відкритість до участі в реалізації вищеозвучених проєктів, зокрема в частині духовно-екологічного виховання дітей та формування ековідповідальної культури у відповідних локаціях.
Деякі із присутніх зацікавилися діяльністю Екобюро УГКЦ та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю Церкви і влади. Наприкінці конференції о. Сергій запропонував присутнім примірники нового календаря та тематичні буклети «Енергоефективність – наш внесок у Перемогу!».
По завершенні теоретичної частини конференції в Митрополичих Палатах референт взяв активну участь і в урочистому висадженні дуба у парковій зоні, поблизу пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому.