На Ужгородщині стартувала конференція «Регіональний економічний розвиток: кризове реагування, відновлення, стале зростання»
Голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький відкрив захід, привітав організаторів, учасників та наголосив на позитивному впливу реформи децентралізації на розбудову громад.
«Водночас досягнення останніх років можна назвати такими, які маємо швидше не завдяки, а всупереч викликам: спершу ковід, потім війна. Однак наш край, наші міста і села стали новим домом для сотень тисяч переселенців, місцем, де знову змогли запрацювати майже 300 підприємств із регіонів, які щоденно потерпають від обстрілів ворога. Це – результат злагодженої роботи обласної та місцевої влад», – наголосив Мирослав Білецький.
Він додав, що розвитку краю сприяє чимало факторів: міжнародне та транскордонне співробітництво, участь у грантових проєктах, регіональна політика і планування, особисте лідерство та стратегічне мислення очільників громад.
За його словами, місто чи село зацікавлене у тому, щоб на їхній території розмістив свої потужності завод чи щоб відкрився індустріальний парк. Це про наповнення бюджету, економічне зростання, створення нових робочих місць. Де нема можливості розміщувати великий бізнес, інструментом для розбудови стає участь у програмах та малих проєктах.
Очільник Закарпаття зазначив, що громади краю мають досвід залучення мільйонів євро на покращення якості медичних послуг, оснащення навчальних класів та багато іншого.
«Ну і, звісно, важливо зафіксувати точку, звідки ми починаємо рух і куди хочемо прийти, – яким має бути місто чи село за рік, два і навіть 5.
Водночас все між собою пов’язане: розвиваються громади – розвивається вся область. Тому ми завжди відкриті до діалогу, готові підтримати та допомогти», – наголосив Мирослав Білецький.
Конференція відбулася за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Закарпатською ОВА в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), що фінансується урядом Швеції через Шведське агентство з міжнародної співпраці та розвитку (Sida).