У Дрогобичі молитовно вшанували 80-літній ювілей заснування Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу та Дрогобицького фахового музичного коледжу ім. В. Барвінського
6 травня владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, очолив подячну архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному соборі Пресвятої Трійці в м. Дрогобичі з нагоди 80-річних Ювілеїв Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу та Дрогобицького фахового музичного коледжу ім. В. Барвінського. Богослужіння супроводжував хор “CANTICUM” Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. В. Барвінського, художній керівник та диригент Богдан Бондзяк.
Владика Ярослав привітав учасників святкування ювілею та наголосив на глибокому символізмі їх присутності у катедральному храмі, вказавши на нерозривний зв’язок між людською мудрістю, освітою та вірою (див. повний текст проповіді).
«Щиро вітаю вас у нашому катедральному храмі з нагоди вашого 80-літнього ювілею. Це велике свято не лише для вас, але й для всієї Дрогобицької громади. Дуже похвально, що ваші урочистості передбачають літургійну молитву у храмі – здавен наш народ в основу свого суспільного життя ставить віру в Бога, Якому по-особливому складає вдячність у знакові моменти свого життя. Ваша присутність у цьому храмі – це нагадування про глибокий зв’язок між мудрістю людською і мудрістю Божою, між освітою і вірою, між особистісним розвитком і духовним зростанням у Христі», — сказав владика Ярослав.
Єпископ подякував викладачам за жертовну освітню працю та відзначив важливість виховання молоді у дусі християнських цінностей, підкресливши вагу духовного виміру освіти.
«Дорогі освітяни, дозвольте найперше скласти вам щиру подяку за віддане і творче служіння. Вісім десятиліть педагогічної праці у стінах ваших навчальних закладів – це свідчення жертовної любові до знань, до молоді, до Батьківщини. Ваш внесок у мистецько-культурну спадщину, у технічний і професійний розвиток українського суспільства – неоціненний. Ваша праця – це жертва, вкладена у майбутнє покоління, яке саме зараз зазнає випробувань війною, викликами моралі та ідентичності. Тому особлива подяка всім, хто надає простір Богові в освітньому процесі: хто вчить не лише набувати знання, але прикладає зусилля у виховуванні молоді у дусі свободи, відповідальності й християнських цінностей», — сказав єпископ.
Проповідник підкреслив, що істинна освіта неможлива без духовного фундаменту, а вчитель — це не просто передавач знань, а провідник молоді до повноти життя у Христі.
«Справжня освіта – це не лише засвоєння фактів, це — процес розпізнавання добра, шлях до істини і зростання у любові. Це шлях до глибшого пізнання самого себе і Божого задуму щодо кожного з нас. Освіта без духовного фундаменту втрачає свою цілісність і стає поверховою. Саме тому Церква з великою повагою і надією дивиться на місію вчителя, педагога, наставника – особи, що провадить молодь до повноти життя у Христі – Господі», — зазначив проповідник.
Владика Ярослав закликав пам’ятати про роль учителів у сучасних умовах війни, адже саме вони є духовною опорою молоді та надією на відродження нації.
«Тому сьогодні звертаємо увагу на вас, дорогі освітяни, як на своєрідний пункт незламності для молоді та їхніх батьків. У час війни, невизначеності, моральних і соціальних потрясінь саме вчитель часто стає тим орієнтиром, на якого дивиться молода людина, шукаючи відповіді на глибші питання: хто я, у кого вірити, заради чого жити. Ви є опорою, що тримає духовно-науковий фронт країни, виховуючи не лише фахівців, але й особистостей зі стійкими моральними цінностями. Ваше щоденне служіння – це знак, що Україна не впала духом, що наш народ має майбутнє, бо є кому формувати сумління молоді. У ваших зусиллях є промінь надії й сили, що передається далі – від серця до серця, від учителя до учня, від покоління до покоління», — наголосив владика Ярослав.
Єпископ нагадав, що в історії українського народу освітяни, митці та духовенство завжди були носіями світла, і Церква покликана й далі вказувати на християнські основи формування особистості.
«Не можна забувати, що в часи більшовицького терору, коли знищувалась віра, культура, національна ідентичність, саме духовенство, освітяни, митці стали носіями світла серед темряви. Завдання Церкви і сьогодні – знову й знову вказувати на християнські основи виховання людини як складову духовно-національної ідентичності. Бо християнська духовність породжує шляхетність, допомагає кожній людині стати людиною, а нації – нацією. У християнській моралі сконцентровані найвищі цінності цивілізації, тому християнські аргументи залишаються найвагомішими. Християнське виховання виправдало себе у світовій педагогіці. Щоб виховати здорову, культурну спільноту людей, нам необхідна цілюща сила християнської моралі», — сказав проповідник.
Після Літургії архиєрей привітав керівників, викладачів та студентів навчальних закладів, наголосивши на внеску установ у розвитоку української освіти.
Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії