Освіта сталого розвитку у фокусі освітян та науковців

Освіта сталого розвитку у фокусі освітян та науковців

15 травня у Тернополі відбулась Всеукраїнська конференція педагогів та науковців на тему «Освіта сталого розвитку». Організатором заходу став Обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, який зібрав понад дві сотні учасників з усієї України на живо та онлайн.

Серед запрошених були присутні також референти Бюро УГКЦ з питань екології Тернопільської архієпархії о. Василь Шафран та Одеського екзархату о. Дмитро Онуфрик. Саме організатори конференції в особі директора Тернопільського ОЕНЦУМу п. Івана Герца були ініціаторами присутності представників Екобюро УГКЦ, котрі висвітлили вчення Церкви щодо сталого розвитку.

Серед низки промов професорів та викладачів геоекології та інших природничих наук, прозвучала також доповідь о. Василя Шафрана на тему «Принцип сталого розвитку як невід’ємний елемент інтегральної екології в екосоціальному вченні Католицької Церкви». Доповідач зробив короткий історичний екскурс із соціальної доктрини Церкви, згадавши при цьому Папу Лева ХІІІ та його енцикліку «Rerum Novarum». Він послідовно перелічив соціальні аспекти Католицької Церкви, зупинившись на першій екологічній енцикліці світлої пам’яті Папи Франциска «Laudadto Si».

Освіта сталого розвитку у фокусі освітян та науковців

Цей документ понад 10 разів згадує про вагомість принципів сталого розвитку. Ключовим твердженням є наступне: «Нагальний виклик захисту нашого спільного дому включає піклування про об’єднання сім’ї всього людства для досягнення сталого й інтегрального розвитку, бо ми знаємо, що речі можуть змінюватися. Творець не покидає нас; він ніколи не відмовляється від свого люблячого плану і не шкодує, що створив нас (Laudadto Si 13)». Засади сталого розвитку стали дороговказами на дорозі до інтегральної екології, яка є метою Церкви і до якої через діалог Папа Франциск запрошує увесь «католицький світ» і «всіх людей доброї волі».

Екорефент у своїй доповіді також згадав про Праведного Митрополита Андрея Шептицького, який був одним із перших в Україні, хто запроваджував принципи сталого розвитку в лісогосподарюванні у Карпатах та зробив вагомий історичний внесок у збереження біорозмаїття та природи України.

Освіта сталого розвитку у фокусі освітян та науковців

По завершенні конференції усі присутні отримали від Екобюро УГКЦ Церковно-екологічні календарі, присвячені екобогословській спадщині Митрополита Шептицького. Натомість обидва душпастирі здобули сертифікати про участь у Всеукраїнському освітянському проєкті «Освіта сталого розвитку».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело