✅ Сьогодні на Житомирщині відбулася без перебільшення знакова подія, яка відкриває нову сторінку для економіки нашого регіону та всієї України
- Автор допису: Голова Житомирської обласної військової адміністрації
⚜️ Разом з Першим віцепрем'єр-міністром — Міністром економіки України Юлія Свириденко, народними депутатами, представниками бізнесу та керівництвом Хорошівської громади побачили, як розвивається новий кластер підприємств з вирощування й переробки луб’яних культур та виготовлення натуральних волокон для експорту в країни Європи на базі індустріального парку “Ма’Рижани”.
🌿 Відродження коноплярства, історичної для нашої області галузі, став можливим завдяки тому, що нам вдалося об’єднати зусилля інвесторів зі стимулами які впроваджує для індустріальних парків Уряд, та забезпечити цілковиту підтримку цьому проєкту на рівні області та громади.
☑️ Саме такі проєкти демонструють прагнення нашої країни до розвитку, віру інвесторів у майбутнє та бажання будувати сильну, сучасну та економічно розвинену Україну, навіть в умовах війни.
Пам'ятаю нашу першу зустріч з представниками компанії «МА’РИЖАНИ». Коли ми лише починали обговорювати їх амбітний намір створення першого в Україні індустріального парку з вирощування та переробки промислових конопель, тоді це здавалося лише сміливою візією. Сьогодні ж ми бачимо, як вона втілюється в життя та дає поштовх відродженню перспективної індустрії.
🔰 Важливо, що вже сьогодні, на етапі запуску першої лінії в експлуатацію, компанія є вагомим платником податків до бюджетів усіх рівнів. Вона підтримує економіку країни, області та громади. З 2023 року підприємство сплатило понад 34 млн грн податків. А лише з початку цього року сума податків склала вже 13,5 млн грн.
🚜 Сьогодні на Житомирщині вже працює унікальна збиральна техніка від провідних європейських виробників, заздалегідь замовлена інвесторами. Це дозволяє ефективно працювати з посівами промислової коноплі. Компанія розвиває співпрацю з фермерами нашої області задля збільшення площ під вирощування цих культур. Гарантований збут сировини для переробки є гарним стимулом для подальшої багаторічної співпраці.
💵 Вони також інвестують в науку, відроджуючи селекцію конопель, адаптованих до сучасного клімату України.
Зараз на базі індустріального парку працюють підприємства, що займаються вирощуванням промислових конопель, обслуговуванням спеціалізованого обладнання, селекцією насіннєвого матеріалу, виготовленням натуральних волокон, а з відходів виробництва – екологічних теплоізоляційних матеріалів. Наразі ведеться робота із залучення до цього кластеру виробників відповідної сільгосптехніки, натуральних тканин. Зокрема провідних міжнародних компаній.
Сьогодні обсяг інвестицій в проєкт вже склав понад 20 мільйонів доларів США. Це значна сума, яка підкреслює серйозність та довгостроковість намірів інвесторів. І це лише початок. З розвитком проєкту та запуском наступних ліній кількість новостворених робочих місць сягне 700 осіб, а обсяг переробки – до 14 тисяч тонн на рік.
🤝 Вкотре подякував інвесторам за їх ентузіазм та сміливість, віру в Україну та готовність інвестувати в нашу економіку, навіть у такий складний час. Подякував Уряду України та пані Юлії Свириденко зокрема, за те, що попри війну знаходять можливість підтримувати бізнес, такі цікаві та перспективні ініціативи. Подякував Керівництву Хорошівської громади – за підтримку та сприяння на місцевому рівні, а також всім, хто працював над цим проєктом, та першим працівникам підприємства, які сьогодні вже опановують новітні технології.
🔷 Зі свого боку, ще раз запевнив інвесторів та всю команду проєкту у підтримці з боку обласної військової адміністрації. Ми розуміємо важливість таких інвестиційних проєктів для розвитку наших громад, для створення нових робочих місць, для наповнення бюджетів. Адже це ще один крок до нашої Перемоги, частина розбудови конкурентної, сучасної економіки Незалежної України.
🏭 Нехай ця перша лінія переробки промислових конопель стане початком великого успіху та нових можливостей для регіону.