«Наше покликання – бути співтворцями, а не руйнівниками спільного дому», – о. Юрій Годісь
12 червня 2025 року, за сприяння Буської міської ради та відділу освіти, культури, молоді та спорту, на базі філії – Народного дому с. Закомар’я відбувся черговий семінар-практикум із християнського виховання для завідувачів і художніх керівників філій Народних домів Буської міської територіальної громади.
Даний захід розпочали з молебня до Христа Чоловіколюбця, за українських воїнів та мир в Україні, який помолилися у храмі Собору Пресвятої Богородиці УГКЦ, молитву очолив о. Юрій Годісь, голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії. У своєму слові отець подякував нашим захисникам і захисницям за мирне небо і можливість бути тут, та наголосив про важливість спільної молитви, заохотив не бути байдужими до інших людей, до Богом сотвореного Світу, вміти з вдячністю приймати Його дари і ними ділитися. Кожен з нас має стати відображенням любові, яка є у Пресвятій Трійці і Христі Людинолюбцю. Особливі слова подяки, від усіх учасників семінару, проповідник, висловив місцевому священнику о. Тарасу Мазурику, за можливість спільної молитви у такому чудовому і затишному храмі.
Надалі учасники семінару відвідали могилу о. Данила Танячкевича – українського греко-католицького священника, який був парохом з 1875–1906рр. у цьому селі, громадсько-політичного діяча, публіциста, почесного члена «Просвіти», де відбулася панахида.
Змістовний нарис про життєвий і творчий шлях отця Данила представила краєзнавиця, голова Буської «Просвіти» Людмила Ціхоцька.
Цікава довідка із життя о. Данила: «Від своїх сучасників просвітян отець Данило Танячкевич вирізнявся особливим нахилом до економічних студій. Вважаючи, що основною перешкодою піднесення галицького селянства є убогість, відзначився цікавими економічно-екологічними проектами. Так 1879 р. у Золочеві отець Данило виголосив промову про «лахи» (видану невдовзі черговою брошурою під також ж назвою), закликавши збирати металобрухт та продавати його на переробку, добуваючи в такий спосіб необхідний капітал для національного руху. Задум о. Д.Танячкевича реалізували вже в ХХ ст. в багатьох країнах, винайшовши поняття «вторинна сировина».
Цікаву екскурсію в краєзнавчому музеї села для учасників провела Галина Савчин.
Роботу семінару продовжили у Народному домі із благословенням о. Юрія. Завідувачка НД с. Закомар’я Катерина Чуприк разом з учасниками художньої самодіяльності запросили присутніх на духовну мистецьку програму «Християнські свята у червні – звичаї, традиції». Дійство об’єднало наймолодших, молодь і людей поважного віку.
Під час робочої зустрічі, отець Юрій Годісь презентував присутнім еколітературу від Екобюро УГКЦ та поділився досвідом організації екологічного дозвілля для дітей та молоді, а також запросив до співпраці: «Коли ми навчаємо дітей любити природу та дбати про довкілля, – зазначив отець-еколог, – варто особливо наголошувати, що цей світ і наше життя є даром від Творця. Наше покликання – бути співтворцями, а не руйнівниками спільного дому, в якому живемо».
Фінальним акордом семінару-практикуму стала натхненна майстерка з плетіння віночків із барвінку, розхіднику та різнобарв’я літніх трав. Завершили день теплим моментом – спільною світлиною на згадку.