До 900 МВт зросла максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС

До 900 МВт зросла максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС

До 900 МВт зросла максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС. Це результат співпраці між операторами системи передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи (EE CCR) та Регіональним координаційним центром TSCnet.

«Збільшення максимальної потужності експорту — важливий крок, який полегшить балансування української енергосистеми. А також дасть змогу українським електростанціям отримати додатковий прибуток, що дозволить спрямувати додаткові ресурси на ліквідацію наслідків російських обстрілів та підготовку до зими», — сказав міністр енергетики України Герман Галущенко. — Експорт електроенергії з України буде здійснюватися виключно за умов профіциту потужності в енергосистемі».

«Задля уникнення аварій, енергосистема має працювати збалансовано — кількість виробленої енергії в кожну хвилину має відповідати кількості спожитої. Влітку, у період ефективної роботи сонячних електростанцій, саме збільшення експорту електроенергії є одним зі способів подолання профіциту генерації, щоб не довелось обмежувати роботу електростанцій. Термін чинності нового ліміту — до 1 серпня, оскільки надалі максимальна експортна потужність буде переглядатись щомісячно. В процесі щотижневої оцінки стану мережі — величина експорту може бути скоригована, відповідно до вимог операційної безпеки», — зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.

Нагадаємо, з 1 травня максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС становила 650 МВт. Таким було рішення Експертної групи ENTSO-E з розрахунків комерційних обмінів електроенергією. Тепер рішення щодо дозволеної потужності експорту до Євросоюзу із зони Україна — Молдова буде розраховуватись операторами системи передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи. А саме — ОСП Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, України та Молдови.

🔹Facebook
🔹YouTube
🔹Instagram
🔹Linkedin

Джерело