Почуття надії важливе для ментального здоров’я

Почуття надії важливе для ментального здоров’я

Раніше психологи пов’язували надію з постановкою цілей і мотивацією. Але команда дослідників на чолі з Меган Едвардс та Лорою Кінг з факультету психологічних наук Університету Міссурі після років спостереження виявила, що надія стоїть окремо як одна з найсильніших позитивних емоцій, яка безпосередньо сприяє відчуттю сенсу життя.

Використовуючи результати досліджень, в яких взяли участь понад 2300 учасників з різним досвідом, команда проаналізувала низку емоцій, включаючи розвагу, задоволення, хвилювання і щастя. Отримані результати незмінно демонстрували, що лише надія постійно дарувала найсильніше відчуття сенсу буття.

– Сенс життя – центральний аспект психологічного функціонування, який передбачає безліч важливих результатів, таких як щастя, краща якість стосунків, краще фізичне здоров’я та вищий дохід, – каже Лора Кінг. – Переживання життя як осмисленого має вирішальне значення для майже всіх хороших речей, які можна собі уявити в житті людини.

Також дослідниці пропонують прості способи, як плекати надію щодня:

  • Звертати увагу і цінувати позитивні моменти, навіть маленькі. Помічаючи, коли справи йдуть добре, можна зміцнити надію.
  • Використовувати можливості навіть у хаотичні часи. Коли життя здається невизначеним, розпізнавання і використання невеликих можливостей створюватимуть відчуття поступу.
  • Визнавати і записувати поточний прогрес. Це може надихнути на думки про позитивне майбутнє.
  • За можливості турбуватися і піклуватися про інших. Це символізує майбутні можливості і зміцнює оптимістичне мислення.
  • Джерело: Освіторія Медіа

       

    Джерело