#ДоступніЛіки З 1 липня 2025 року всі ліцензовані аптечні заклади зобов’язані приєднатися до програми реімбурсації…

#ДоступніЛіки

З 1 липня 2025 року всі ліцензовані аптечні заклади зобов’язані приєднатися до програми реімбурсації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1417. Це означає, що «Доступні ліки» мають бути справді доступні — не лише за переліком, а й географічно, у кожній аптеці.

💡 Для пацієнтів це:
більше аптек поблизу, де можна отримати «Доступні ліки»;
ширший перелік препаратів, включно з новими діючими речовинами;
гарантований безперервний доступ до лікування незалежно від місця проживання.

❗️Що робити пацієнту, якщо в аптеці відмовили у відпуску ліків за програмою:
🔹 якщо аптека не має договору з НСЗУ – повідомте на гарячу лінію МОЗ України за номером 📞0800 505 201. Ваше звернення буде передане до Держлікслужби для подальшої перевірки аптеки.
🔹 якщо аптека має договір з НСЗУ, але не відпускає ліки за програмою реімбурсації — зверніться до контакт-центру НСЗУ 📞16-77 або подайте скаргу онлайн: https://cutt.ly/nrUyDqs2.

Щодня до програми долучаються нові учасники. НСЗУ, зі свого боку, забезпечує максимально оперативний розгляд поданих заяв.

📊З 1 липня до програми вже приєдналися 118 нових аптечних закладів.

🔵Станом на 9 липня 2025 року:
укладено 1 984 договори з аптечними закладами;
з них 103 — комунальні, 828 — приватні, 1 048 — ФОПи;
1 807 аптек позначили в ЕСОЗ хоча б одне місце відпуску;
16 616 — загальна кількість місць (аптек, аптечних пунктів), де пацієнти можуть отримати ліки за програмою реімбурсації.

Програма «Доступні ліки» є стратегічним інструментом держави для підтримки здоров’я населення та посилення фінансового захисту в умовах війни й економічної нестабільності. Кожен рецепт у межах програми — не просто компенсація вартості препарату, а реальна можливість зберегти якість життя для мільйонів українців. Лише у 2025 році нею вже скористались понад 2,1 млн пацієнтів, а за весь період дії — більше 5,5 млн.

Залучення всіх аптек до програми — це черговий системний крок до того, щоб кожен пацієнт мав гарантований та безперервний доступ до необхідних ліків.

Джерело