На Волині вчилися берегти довкілля та жити в гармонії з природою
17 липня 2025 року в рамках проведення щорічних літніх таборів для дітей та молоді Луцького екзархату УГКЦ, які проводить Молодіжна комісія, завдяки сприянню її голови – о. Івана Рожака та співпраці з Екобюро УГКЦ в особі екореферента екзархату, відбувся екологічний день «Прославмо Творця разом з Його створіннями». В екозаході взяли участь близько 80 дітей з парафій Волинської та Рівненської області, а також духовенство, семінаристи та аніматори.
Дана подія проходила у відпочинковій туристичній базі Карітас Волинь у с. Дольськ Ковельського району Волинської області і розпочалася з молитви, а саме з Молебня до Бога Творця, яку очолив екореферент Луцького екзархату о. Ярослав Пелих у співслужінні духівника табору – о. Івана Дутки, під час якого всі присутні молилися і дякували Богу за різні земні блага та благали про ласку бути їх добрими й відповідальними управителями.
Протягом цілого дня було проведено ряд заходів і спільних зустрічей, які відбувалися поетапно. Спочатку отець Ярослав виклав у доступній для дітей формі та озвучив найглобальніші проблеми людства, які несуть велику небезпеку для нашої планети, а також розповів про нашу безпосередню роль і щоденну участь у збереженні довкілля.
Опісля була цікава презентація екоказки «Нова сусідка», яка розповідає про пригоди екологічної енцикліки папи Франциска «ЛаудатоСі» в бібліотеці християнської родини. В ході презентації «роль» книжок виконали духівник – о. Іван безпосередньо з дітьми із табору, які їх озвучували у вигляді діалогу згідно тексту даної казки.
Після смачного спільного обіду даний екозахід продовжився у вигляді дружнього взаємного спілкування, де всі присутні мали можливість поставити о. Ярославу питання, які їх цікавили, для того, щоб зрозуміти як маємо поводитися, щоб як найбільше перебувати в гармонії з Божим створінням та його Творцем завдяки бережливому ставленню до природного довкілля.
Особливий наголос о. Ярослав зробив на енергоефективності та енергозбереженні, адже особливо тепер коли маємо особливі виклики в часі війни, важливо бути максимально бережливими у використані енергоресурсів. З допомогою ековалізи, абетки енергоефективності та настільних екоігор, учасники табору активно навчались чеснотам енергоефективності та енергоощадності. Також кожен з бажаючих міг, завдяки конструктору відновних джерел енергії, скласти свою сонячну чи вітрову електростанцію і на практиці відчути переваги природних дарів Творця.
Напевно найбільше, що сприяло сприйняттю дітьми всього почутого протягом дня на тему збереження довкілля і любові до природи, це стан самої природи, а саме мальовничого довкілля, серед якого розташована туристична база, про чистоту і красу, якого діти дбали щоденно, а також місцеве озеро Святе, в якому діти купаючись щодня раділи і дякували Богу Творцю.
Під кінець вечора даний екозахід закінчився спільною молитвою, спільним фото на пам’ять та взаємними словами вдячності, які увінчалися тематичними екоподарунками від Екобюро УГКЦ для всіх учасників табору.