У Ярославі відбувся літургійно-музичний практикум студентів Дяківсько-регентського інституту ІФБУ
З 18 по 21 червня в місті Ярослав (Польща), при парафії Преображення Господнього УГКЦ, вже вдруге проходив літургійно-музичний практикум для студентів Дяківсько-регентського інституту Івано-Франківського богословського університету. Учасники з різних країн світу зібралися разом, щоб поглибити свої знання літургійної традиції, вдосконалити навички церковного співу та спільно пережити досвід молитви Церкви.
Практикум об’єднав студентів зі Швеції, Бельгії, Нової Зеландії, Словаччини, Польщі та України. Попри значні відстані, усіх учасників привела до Ярослава любов до літургійного співу та прагнення глибше пізнати багатство богослужбової традиції Української Греко-Католицької Церкви. Про це Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ повідомила п. Любов Терлецька, директорка Дяківського-регентського інституту.
Упродовж кількох днів студенти молилися богослужіння добового кола, вивчали особливості літургійного уставу, готували репертуар церковних наспівів та вдосконалювали свої співочі навички під час численних хорових занять. Особливу увагу було приділено підготовці до недільної Божественної Літургії.
Форматорами практикуму стали священнослужитель Івано-Франківської Архієпархії о. Тарас Огар, який допомагав учасникам глибше зрозуміти зміст богослужінь та здійснював їхній духовний супровід, вокалістка Наталія Крук, яка працювала зі студентами над розвитком голосу, а також кандидатка мистецтвознавства Марія Качмар. Викладачка знайомила учасників із методикою вивчення сольфеджіо на основі літургійних наспівів та навчала елементів співу за невменною нотацією.
Організатори висловили вдячність настоятелю парафії Преображення Господнього в Ярославі о. Павлу Шадому та його дружині Наталії за гостинність і підтримку проведення заходу.
Завершення практикуму стало особливо урочистим. У неділю, 21 червня, Архієрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Перемисько-Варшавський Владика Євген Попович. Після богослужіння він вручив випускникам дипломи, подякувавши їм за ревне навчання, старанність та любов до церковної музики.
Під час Літургії Владика Євген також звершив Чин поставлення читця, співця і свіченосця над Томою Корбичом із парафії у Горлицях та Романом Красіцьким із парафії у Ярославі. Для новопоставлених служителів це стало важливим етапом на шляху церковного служіння та духовного зростання.
Після завершення богослужіння Митрополит привітав подружжя Анну та Євгена Логін із 50-річчям подружнього життя, а також склав вітання найстаршому парафіянинові громади Володимиру Головачу, який нещодавно відзначив 96-й день народження.
«Літургійно-музичний практикум у Ярославі став нагодою не лише для професійного вдосконалення майбутніх дяків і регентів, але й для зміцнення духовної єдності між українцями з різних країн світу, об’єднаними спільною молитвою та любов’ю до церковного співу», — додають організатори.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ




