Фейк: Посольство США у Києві та консульство в Одесі припинили свою роботу
Інформація про евакуацію посольства США в Україні не відповідає дійсності – представництво продовжує свою роботу в звичайному режимі. Водночас інформація про закриття консульства в Одесі й взагалі безглузда, оскільки останнє представництво США в Одесі закрилося ще 1918 року.
Російські ЗМІ поширили інформацію про те, що нібито після того, як США закликали своїх громадян залишити територію України, посольство США в Києві та американське консульство в Одесі також припинили роботу і «поспіхом» евакуювали своїх співробітників. Більше того, деякі кремлівські пропагандисти та колаборанти додали до цих повідомлень частку конспірології, пояснивши ці «події» тим, що американські військові нібито готують «бактеріологічний удар» по Києву.
Першоджерелом цієї інформації є телеграм-канал «Sputnik Білорусь», який посилається на деякі відомості «очевидців». «Будівля посольства зачинена, співробітників не видно, передають очевидці», – йдеться у повідомленні.
Скриншот – eadaily.com Скриншот – t.me/vrogov
14 липня посольство США в Україні справді закликало своїх громадян не в’їжджати до України, а тих, хто перебуває в Україні, негайно залишити країну. На сайті посольства сказано, що таке рішення пов’язане з тим, що «безпека по всій Україні залишається жорстокою і непередбачуваною через воєнні атаки Росії, активні бойові дії в країні та невизначені умови безпеки». У посольстві також просять співгромадян уникати масових зібрань і організованих заходів, оскільки вони можуть стати мішенню для російських військових у будь-якій точці України, включаючи західні регіони.
Проте заяви російських ЗМІ не відповідають дійсності – посольство США в Україні продовжує свою роботу в Києві.
На сайті й у соціальних мережах посольства США в Україні відсутні хоча б якісь повідомлення про те, що представництво припиняє свою роботу в Україні. Натомість у соціальних мережах посольства та пані посла США в Україні Бріджит Брінк згадується про допомогу Україні, зустрічі та робочі візити – як на території України, так і на польсько-українському кордоні.
Більше того, 15 липня мер Києва Віталій Кличко у своєму телеграмі повідомив, що цього дня зустрічався з Бріджит Брінк. Перші ж повідомлення про те, що посольство нібито виїхало, почали з’являтися вранці наступного дня, 16 липня. Навряд чи посольство могло так швидко евакуювати своїх працівників.
У Twitter Бріджит Брінк повідомляється і про інші нещодавні зустрічі – з митрополитом Української православної церкви Епіфанієм, міністром оборони України Олексієм Резніком і головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним, спікером Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим – всі ці зустрічі відбулися в Україні, що також опосередковано свідчить про те, що посольство США продовжує свою роботу в нашій країні.
Скриншот – t.me/vitaliy_klitschko
Нагадаємо, 18 травня посольство США в Україні офіційно поновило свою роботу в будівлі у Києві, піднявши над комплексом американський прапор, і з того часу не припиняло діяльність.
Заяви про те, що, окрім посольства США у Києві, виїхало ще й консульство в Одесі, остаточно викривають пропагандистів. Справа в тому, що за весь час з моменту відновлення незалежності України в 1991 році в Одесі ніколи не було консульства США.
На сайті Посольства США в Україні відсутня будь-яка інформація про консульство в Одесі. Натомість є публікації на сайті, які свідчать про те, що представники консульства США надавали планові консульські послуги, але у вестибюлі готелю. Для цього співробітник консульства приїжджав до міста у спеціально відведені дні.
На сайті EmbassyPages.com можна перевірити список консульств, які розміщуються у тому чи іншому місті. Очікувано – у цьому списку немає консульства США в Одесі.
Журналіст StopFake також поспілкувався з одеським істориком та краєзнавцем Олександром Бабичем. Історик запевнив, що за період після відновлення незалежності України у місті не було консульства США, а останнє представництво США в Одесі закрилося ще в 1918 році.
Припущення деяких пропагандистів про те, що американські військові нібито готують «бактеріологічний удар» по Києву, є конспірологією. Раніше StopFake неодноразово спростовував схожу інформацію: «Фейк: Американці хотіли використати в Україні кліщів як біологічну зброю», «Фейк: На території України діяли лабораторії з розробки біологічної зброї».