Що не так із «високоточною» зброєю окупантів: дайджест пропаганди РФ за 18 липня

  • Автор допису:

НАСПРАВДІ, якщо удар був такий влучний, чому ж росЗМІ протягом дня 14 липня мовчали з приводу свого «високоточного успіху»?

А у «центрі прийняття рішень» на момент його «високоточної калібровки» працювали: театрально-психологічна школа-студія «Образ», танцювальні гуртки «Вертикаль», «Натхнення», «Шарм-с» та «Дошкільник». Орендувала приміщення студія звукозапису «Інакше», а при ній школа діджеїв з такою ж назвою. Також розміщувалися: кафе, відділення «Приват-банку», школа бойових мистецтв «Асгард», академія джиу-джитсу та взуттєвий магазин.

А замість «представників західних країн та великої групи високопосадовців ВПС України» серед інших мирних вінничан загинули 7-річний Максим, 8-річний Кирило та 4-річна Ліза.

Дивно, але факт: за 145 днів війни МО РФ, яке щодня нудним голосом Конашенкова бубнить про успіхи у «демілітаризації» України, чомусь, наприклад, не назвало жодного прізвища хоча б одного «ураженого» генерала ЗСУ. Натомість українці влучно і, головне, регулярно б’ють по російських кутузових.

А зброя окупантів, яку вони називають «високоточною», чомусь руйнує життя мирних українців. 18 липня офіційний представник Кремля Пєсков в черговий раз заявив, що «військові РФ у ході СВО за наказом Путіна виключають удари по українській цивільній інфраструктурі».

Натомість, за інформацією Міноборони України, лише третина російських ракет були дійсно націлені на військові об’єкти. Решта влучили саме у цивільну інфраструктуру, в яку, якщо вірити Пєскову, Путін забороняє стріляти.  Висновок лише один: і не мажуть і не брешуть.

Підраховано, що у загальному обсязі прямих втрат України найбільшу частку складають житлові будинки — 38% або $36,6 млрд. Внаслідок бойових дій вже «високоточно» зруйновано та пошкоджено майже 121 тисяча житлових будинків, в яких проживали близько мільйона українських родин.  На другому місці за обсягом прямих збитків від пошкоджень та руйнувань інфраструктура — $31,3 млрд, з яких $25,4 млрд — припало на майже 24 тисячі км українських доріг. Прямі збитки, завдані підприємствам, складають щонайменше $8 млрд і щодня зростають. Ще $4,3 млрд — збитки завдані агросектору.  

Загалом з початку повномасштабної війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 388 підприємств, 18 цивільних аеропортів, 779 медзакладів, 105,2 тисяч легкових авто, 1371 освітніх закладів, 690 дитсадків, 563 культурних та релігійних споруд, 23 торгові центри, 28 нафтобаз.

Проте, у всіх подібних випадках Росія не визнає себе воєнним злочинцем і вперто, за допомогою трьох базових підходів виправдовує державний тероризм проти до мирних українців.

Скільки коштуватиме РФ «відновлення» Донбасу?

18 липня так званий куратор Донбасу, перший заступник АП РФ Кирієнко перебував на тимчасово окупованій території української Запорізької області. Навіть, від обстрілу, якщо вірити росЗМІ, встиг у підвалі сховатися.

Звичайно, обіцяв, що «Росія усе відновить і усі житимуть довго, щасливо та у достатку». У червні, нагадаємо, Кирієнко вляпався у дуже неприємний медійній скандал із привітанням до дня Росії, в якому оголосив, що «всі росіяни платитимуть за відновлення Донбасу». Тоді «Известия», які опублікували це, повідомили, що привітання було фейковим і з’явилося через злам робочих акаунтів співробітників.

НАСПРАВДІ, виходить, не було воно фейковим. Принаймні в тій частині, де він обіцяв росіянам готуватись до «відновлення» Донбасу. Зараз у Росії активно рахують (приховано, звичайно) у скільки ж обійдеться «відновлення» окупованих українських регіонів. І хапаються за голову.

Росія протягом найближчого часу вкладе близько 36 млрд доларів в економіку так званого «ДНР», пообіцяв її «прем’єр» Хоценко. Відновлення одного Маріуполя, обійдеться більш ніж $14 млрд і займе 7-10 років.

Суми не завищені. Наприклад, обсяг фінансування за цільовою програмою розвитку окупованих Криму та Севастополя становив 1,37 трлн рублів за 8 років. Щороку Росія вливає туди 400 млрд рублів. І це, зауважимо, за повної відсутності руйнувань інфраструктурних об’єктів. Відзначимо, територія Луганської і Донецької областей (яку ще треба спробувати захопити) вдвічі більша за територію окупованого Криму.

Таким чином, можна зробити висновок, що:

  • Покрити суму «відновлення» з федерального бюджету неможливо, що підтверджується намірами перекласти частину видатків на регіони, з яких лише 15 є профіцитними, всі інші дотаційні.
  • Сума необхідна для «підняття Донбасу з колін» порівнювана з пенсійним бюджетом Росії. Згідно з бюджетними проєктуваннями, на пенсійне забезпечення виділяється 8,79 трлн рублів.
  • У відновлення територій довелося б вкласти всю так звану «кубушку Путіна» (Фонд національного добробуту РФ), яка тільки за квітень схудла на 35 млрд доларів . Це означатиме відсутність обіцяного зростання пенсій та замороження нацпроєктів, з якими Путін йшов на свої останні «вибори».
  • Додатково окуповані території потребуватимуть і фінансування поточних потреб. До початку широкомасштабних бойових дій та руйнування інфраструктури лише на зарплати бюджетників та пенсії у так званих «Л/ДНР», за підрахунками Bild, РФ витрачала близько 1 млрд євро на рік. Враховуючи зростання кількості населення на нових окупованих територіях, витрати зростуть ще у 5-6 разів. І це при повному падінні економіки та зруйнованій інфраструктурі. 

Це дворічний бюджет повністю дотаційної Чечні. Для розуміння: на програми її відновлення з держбюджету РФ тільки офіційно витрачено приблизно 464 млрд рублів. А Чечня — регіон масштабів Харова і Чугуєва, до «звільнення» яких Кадирову як «Роскосмосу» до Маска і Марса.

 Навіщо Кадирову власна ППО

18 липня Кадирову спало на думку, що непогано було б мати свою систему ППО. Своє бажання він пояснив тим, що «від ворога в будь-який момент можна очікувати будь-що, тому нам необхідні випереджаючі тактичні заходи».

НАСПРАВДІ, як пов’язати обіцянки «легко брати Київ разом із країнами НАТО» з випрошуванням собі ППО у горах? Дехто з експертів припускає, що логіка Кадирова зчитується дуже просто.

Адже, при всій повазі до Чечні, НАТО начхати на неї. А от у разі внутрішньої російської смути, яка цілком реальна, Кадиров на всяк випадок хоче убезпечити себе від повторення другої чеченської війни, коли килимові бомбардування російської авіації за наказом Путіна фактично випалили усю тоді ще не його Чечню.

Потім почалась служба Путіну за мільярд в день. Кадиров добре розуміє: буде Путін – буде і мільярд. Не буде Путіна – не буде ані «ахмат-батальйонів»,  ані самого Кадирова з його Чечнею. Тому треба хапати момент і спробувати отримати в своє розпорядження максимум засобів протидії можливим загрозам.

Так само і в Москві після засекречення бомбосховищ вирішили, що на всяк випадок все ж треба перевірити систему оповіщення. Востаннє у столиці Росії вона  лунала, напевно, ще під час війни з німцями.

Що ж, якщо у Москві вирішили, що настав час знову воювати з німцями, а крім них ще й зі шведами, поляками та англосаксами, яким регулярно погрожують ядерною палицею, то про всяк випадок дійсно варто перевірити, чи працюють хоча б сирени оповіщення.

Життя мінливе: хтось хотів танцювати лезгинку під київськими каштанами, а тепер вже просить прикрити небо над аулами. Хтось на 9 травня хотів приймати другий парад перемоги, а вже 20 липня, на всяк випадок, готує мешканців столиці тікати від повітряних атак.

Антифейковий протигаз більше не потрібний

І наостанок про те, що пропагандистам і нести важко, і кинути шкода – так звану українську біологічну зброю. 18 липня у Раді федерації відбулося чергове засідання комісії з розслідування діяльності американських біолабораторій на території України. Як заявили співголови комісії Косачов та Ярова, аналіз крові полонених українських військовослужбовців показав, що вони піддавалися «секретним експериментам», у результаті яких їх було перетворено на «найжорстокіших чудовиськ».

НАСПРАВДІ, розвінчувати цю маячню вже навіть не цікаво. Адже нових барв у картинку, яку малюють російські політичні «хіміки», більше не додається. Тим більше, що малюють вони її самі собі. На інших вона жодного враження давно не справляє. 

Навіть російські вчені кажуть, що не вважають виявлені у полонених захворювання «атиповими для України». А заяви щодо «біологічних атак» із боку США взагалі називають гіпертрофованими.

Нагадаємо, під час масштабного вторгнення МО РФ вперше звинуватило Україну у розробці біологічної зброї ще 6 березня: «У ході проведення спеціальної воєнної операції розкрито факти екстреної зачистки київським режимом слідів військово-біологічної програми, що реалізується та фінансується Міноборони США».

Як докази існування такої програми МО РФ опублікувало через РІА Новини «документи» із вказівками щодо знищення патогенних мікроорганізмів та відповідні акти про знищення, направлені українським МОЗ та підписані мікробіологами Полтавського та Харківського обласних центрів контролю та профілактики хвороб. МО РФ заявило, що нібито це було зроблено, щоби замести сліди.

МЗС України тоді назвало ці заяви дезінформацією та провокацією, зазначивши, що «після низки абсурдних заяв посадовців РФ про нібито створення «брудної» ядерної бомби в Україні російська дезінформаційна машина переключилася на тему біологічної зброї».

З того часу вона так з неї і не перемикається.

Були серії про українських: комах, птахів, кажанів, «Байрактарів», які під орудою американців несуть хімічну смерть росіянам. 

Була моторошна історія про кров «слов’янського етносу» для німців, а також про готовність «українських нацистів провести хімічні атаки проти мирного населення» у: Миколаєві, Золочеві, Сєверодонецьку, Рубіжному.

Було звинувачення Pfizer і Moderna у залучені до військово-біологічної діяльності США в Україні». 

Були чудодійні пігулки, які роблять з українських бійців універсальних солдатів.

Багато чого було і з побічним, але аналогічно нульовим ефектом: від чорної магії для мінометників до «сатанинського капища «Правого сектору».

Усю цю маячню, починаючи навіть не з березня 2022 року, а ще з 2015-го російська пропаганда поширює з такою «креативною» нудьгою, що антифейковий протигаз вже більше потрібний.

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Джерело