Україна презентувала Єврокомісії проєкт Національного плану з енергетики та клімату
Документ містить основні цілі, яких Україна прагне досягти у сферах енергетики та клімату до 2030 року
Міністерство економіки України 21 березня представило проєкт Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) Європейській комісії під час на заходу “Енергетичне та кліматичне управління в Україні – на шляху до зеленої відбудови”.
У заході взяли участь єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон та перший віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко, про це повідомляє провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України Олександр Дячук у Linkedin.
Заступник міністра економіки Олексій Соболев повідомив, що Уряд України планує затвердити НПЕК на початку червня та представити його на Конференції з відновлення України у Берліні як чіткий, зрозумілий та багатосторонній план.
Міністерство економіки України керує розробкою Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК), до якої долучено всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, за підтримки Посольства Великої Британії та ініціативи Net Zero World.
Ознайомитися з проєктом можна на сайті Міністерства економіки України.
Міністерство економіки 14 лютого оприлюднило проєкт Національного плану з енергетики та клімату, який окреслює середньо- і довгострокові сценарії розвитку енергосистеми та прогнози викидів парникових газів.
Це стратегічний документ, який має узгодити енергетичну та кліматичну політики для сталого розвитку та відновлення економіки України.
Основні положення Нацплану
НПЕК містить низку цілей декарбонізації, а саме:
У Нацплані наголошується, що основними бар’єрами до впровадження енергоефективних заходів є:
Джерело: Екополітика