Українська компанія успішно випробувала прототип інноваційного накопичувача енергії
У березні 2024 року R&D-центр інжинірингової компанії COR-Energy успішно випробував робочий прототип маховичного накопичувача електроенергії E-NER-COR.
Розробку створено для довгострокового накопичення електроенергії та для широкого спектру завдань. Накопичувач використовує кінетичну енергію обертового руху для зберігання певних об’ємів електроенергії, ґрунтуючись на принципі конвертації кінетичну енергії в електричну.
Щодо рівня технологічної готовності, то на даному етапі розробка перебуває на етапі TRL 4.
Основні характеристики зберігання енергії
3-фазний накопичувач характеризується об’ємом 1 кВт/год та зарядною потужністю 2 кВт/год. Вага системи – 90 кілограмів. Максимальна швидкість обертового диску досягає 3,000 обертів за хвилину (RPM), забезпечуючи стабільність у зберіганні енергії.
Висока ефективність передачі енергії в мережу – більше 97% для постійного струму (DC) та змінного струму (AC).
Герметичний корпус E-NER-COR виконує функцію захисту пристрою від зовнішніх впливів, таких як пил, дощу та температурних перепадів. Це є важливим аспектом для забезпечення надійності роботи пристрою протягом тривалого періоду роботи, навіть у суворих погодних умовах.
Можливості накопичувача E-NER-COR
Розповідаючи про випробування роботи накопичувача, фахівці з R&D-центру акцентували увагу на універсальності використання обладнання та відповідності заявленим технічним характеристикам.
“E-NER-COR – це повноцінна система накопичення електроенергії, яка виконує декілька задач одночасно: вирішення проблеми обмежених циклів заряду, довгострокове зберігання електроенергії, а також згладження пікового навантаження енергомереж“, — кажуть у компанії.
E-NER-COR має довготривалий термін експлуатації, який, на відміну від традиційних електрохімічних акумуляторів не залежить від кількості циклів заряджання.
Основні переваги накопичувача E-NER-COR:
COR-Energy розробляє накопичувачі для домогосподарств та для промислових підприємств.
Завдяки збільшенню використання відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна, вітрова та гідроенергетика, інноваційні рішення для зберігання енергії стають все важливішими, особливо через можливість їхньої інтеграції з традиційними електрогенеруючими об’єктами (ТЕЦ, ТЕС, АЕС).
Джерело: Екополітика