26 квітня столиця вшановує пам’ять жертв Чорнобильської трагедії – злочину радянської влади

Сьогодні, 26 квітня, 38-мі роковини Чорнобильської трагедії. У цей день людство вшановує пам’ять жертв радіаційних катастроф, а також мужність, самовідданість і професіоналізм персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, медиків, учених, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

26 квітня 1986 року під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу, яку вітер поніс на північний захід. Унаслідок цього радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

За кількістю потерпілих від аварії Україна посідає перше місце серед колишніх республік радянського союзу. За інформацією Інституту Національної пам’яті України, 2 293 українські міста та селища з населенням близько 2,6 мільйонів людей забруднені радіоактивними нуклідами. Понад 90 000 осіб евакуювали з 81 населеного пункту України до кінця літа 1986 року.

Чорнобильська трагедія стала наслідком управління неефективної тоталітарної машини.

Роковини Чорнобиля – нагода привернути увагу до ще однієї болючої теми – актуальності ядерної загрози з боку терористичного режиму російської федерації. Не полишаючи спроб за будь-яку ціну підкорити Україну, очільники московського режиму погрожують застосуванням ядерної зброї під час російсько-української війни та у відповідь на дії союзників з підтримки України. Протиставляючи себе цивілізованому світу, російська федерація фактично шантажує його у відповідь на зусилля демократичних держав щодо встановлення миру на планеті.

26 квітня столиця вшановує пам’ять жертв Чорнобильської трагедії – злочину радянської влади

26 квітня столиця вшановує пам’ять жертв Чорнобильської трагедії – злочину радянської влади26 квітня столиця вшановує пам’ять жертв Чорнобильської трагедії – злочину радянської влади

Джерело