Безпека на залізниці: міська влада нагадує правила поведінки на залізничних об’єктах і поблизу них

Залізниця – це не тільки зручний транспорт для подорожей та робочих поїздок, а й зона підвищеної небезпеки. Нехтування правилами безпеки на залізничному транспорті часто призводить до негативних, зокрема, летальних наслідків. Тож міська влада закликає киян дотримуватися цих простих правил.

Так, відповідно до правил безпеки переходити залізничні колії дозволяється лише у встановлених місцях – пішохідних мостах, переходах, тунелях, переїздах. Або в місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії». Перед тим, як ступити на колію, необхідно впевнитися у відсутності поїзда.

При наближенні поїзда треба зупинитися за межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається сусідніми коліями, починати перехід.

Колії необхідно переходити тільки при відкритому шлагбаумі. За відсутності шлагбаума перед переходом колії впевніться, що до переїзду не наближається поїзд.

Пішоходам забороняється:

  • ходити залізничними коліями та наближатися до них на відстань менше п’яти метрів;
  • переходити колію одразу після проходу поїзда, не впевнившись, що сусідніми коліями не пересувається рухомий склад;
  • переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації;
  • на станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію;
  • на електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, що йдуть від опори до рейки;
  • підніматися на дахи поїздів, локомотивів і вагонів, на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

Ознайомитися детальніше з правилами безпеки громадян на залізничному транспорті можна за посиланням.

Джерело