Відбулась екоконференція ССЕЕ «Волання створіння як заклик до екологічного навернення»

Відбулась екоконференція ССЕЕ «Волання створіння як заклик до екологічного навернення»

Від 9 по 12 червня 2024 року, у Католицькій академії Баварії, що в Мюнхені, відбулася зустріч єпископів та національних директорів з питань збереження створіння Європейських Єпископських Конференцій, у якій взяли участь 31 представників Єпископських Конференцій, включаючи експертів-доповідачів з усього європейського континенту.

На початку учасників конференції «Волання створіння як заклик до екологічного навернення» привітав преосвященний владика Богдан Дзюрах, президент Комісії соціального душпастирства Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) та голова секції Захисту створіння CCEE, який зауважив, що «сьогодні… наше велике завдання і покликання полягає в тому, щоб об’єднати наші зусилля для захисту та піклування про природу, наш спільний дім, який Творець дав і довірив нам як місце для виконання нашого людського і християнського обов’язку», а також констатував, що «темою наших доповідей, дискусій, розмов і молитов буде те, як прийняти і як найкраще виконати цю нашу відповідальність сьогодні».

У конференції взяли участь багато відомих спікерів з різних країн Європи. Першим з них був професор Андреас Льошель з Рурського університету в Бохумі, який виголосив доповідь на тему «Факти зміни клімату та трансформація до поствикопного суспільства як виклик для Церков». Опісля виступив професор Маркус Фогт з Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, який доповів на тему «Крик творіння як знак часу», тоді як доповідь на тему «Екологічне навернення та трансформація» була довірена професору Цезарі Косцельняк з Познанського Університету Адама Міцкевича.

По обідня сесія була присвячена екологічному діалогу та співпраці. Відбувся круглий стіл на тему «Екуменічна екологічна робота Церков у Європі», спікерами якого стали д-р Штефан Айнзідел, з Центру соціальних досліджень та розвитку в Мюнхенській школі філософії ордену єзуїтів, проф. Стівен Тейлор, модератор Європейської християнської екологічної мережі та пані Лаура Морозіні, директор Європейських програм руху Laudato si’.

Учасники конференції мали можливість дискутувати під час пленарних засідань та поставити свої запитання спікерам. Вечір завершився Святою Месою та прийомом у замку Сюрен, який організував його еміненція Маркс, Архієпископ Мюнхена і Фрайзінга, під час якого кардинал висловив свою підтримку роботі зібрання та наголосив на важливості піклування про створіння, оскільки саме наше майбутнє залежить від цього питання.

Наступний ранок розпочали д-р Томас Інсуа з Науково-дослідного інституту Laudato si’ та д-р Тебальдо Вінчігерра з Ватиканського дикастерію сприяння інтегральному розвитку людини, які говорили про спадщину Laudato si’ та Laudate Deum.

Після жвавої дискусії відбувся круглий стіл, присвячений темі «Охорона створіння і мир: ризики та шкода людям і навколишньому середовищу, спричинені конфліктами та війнами», спікерами якого стали преосвященний владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії УГКЦ, д-р Тебальдо Вінчігерра та професор Вільям Барб’єрі, експерт з етики навколишнього середовища та миру з Вашингтонського католицького університету США.

Учасники також представили національні звіти з різних Єпископських Конференцій про служіння Церкви у Європі в сфері охорони створіння. У центрі обговорення було одне питання, яке стосувалося необхідності поглиблення богословського розуміння євангелізації у відношенні до охорони створіння.

Зустріч завершилася заключним словом преосвященного владики Богдана Дзюраха, молитвою за справедливий мир у греко-католицькому катедральному соборі Мюнхену та паломництвом до стародавнього монастиря Бенедиктбойерн.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на ССЕЕ

Джерело