За рік роботи лівобережний простір «Вільна» відвідали понад 8 тисяч жінок і дівчат

За рік роботи лівобережний простір «Вільна», що працює на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, відвідали понад 8 тисяч жінок і дівчат, для яких фахівці провели майже тисячу різноманітних заходів. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда на своїй сторінці у Facebook.

«Рік тому безпечний для жінок і дівчат простір «Вільна» на лівому березі почав приймати відвідувачок. Це був важливий крок у створенні спільноти для жінок і дівчат, які опинилися у складних життєвих обставинах. Там вони можуть отримати підтримку, ресурс для відновлення та зміцнення, а також нові можливості. Протягом року простір відвідали 8 058 жінок та дівчат, із них понад 30% – це внутрішньо переміщені особи. Для порівняння: у перший місяць було лише 200 відвідувачок. Враховуючи зростання запиту, другий простір «Вільна» в березні теж розпочав роботу на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству», – зазначила Марина Хонда.

У просторі «Вільна» жінки та дівчата можуть отримати наступні послуги:

  •   групові та індивідуальні сесії з психологинею;
  •   тематичні зібрання за чаєм або кавою;
  • консультації щодо спеціалізованих сервісів і служб психосоціальної підтримки;
  •   творчі майстер-класи (малювання, рукоділля, театральне мистецтво, кулінарія тощо);
  •   спортивні заняття (йога, пілатес, танці тощо);
  •   кар’єрні сесії (історії успіху відомих жінок, профорієнтація, пізнавальні лекції від лікарів, психологів та експертів у різних сферах діяльності, розмовні клуби з української/англійської мови).

Також за потреби відвідувачки можуть розповісти про свій досвід та отримати комплексне перенаправлення до спеціалізованих служб, зокрема психосоціальної підтримки.

«Для жінок і дівчат дуже комфортно, що в одному місці вони можуть отримати найрізноманітніші послуги і консультації. Часто вони приходять на творчі заняття чи психологічну зустріч, а у процесі спілкування виявляється, що їм потрібна юридична підтримка чи навіть розміщення у притулку або кризовій кімнаті тут і зараз. Тому простори «Вільна» – це чудовий приклад якісної взаємодії міської влади та громадських організацій, адже спільно ми працюємо над допомогою конкретній людині», – додала Марина Хонда.

Адреса простору «Вільна» на лівому березі Києва: вул. Райдужна, 6-А (2 поверх). Графік роботи: середа-неділя, з 11:00 до 20:00.

Адреса простору «Вільна» на правому березі Києва: вул. Іллєнка, 20. Графік роботи: середа-неділя, з 11:00 до 20:00.

Стежити за анонсами заходів, які проходять у просторі «Вільна», можна в соціальних мережах: Facebook та Telegram.

Діяльність простору здійснюється завдяки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду США (Бюро USAID із питань гуманітарної допомоги) через імплементаційного партнера – Київський міський Центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Джерело