Екологічна наука для працівників Благодійного фонду “Карітас-Житомир”

Екологічна наука для працівників Благодійного фонду "Карітас-Житомир"

У п’ятницю 19 липня з екологічною наукою для працівників Благодійного фонду “Карітас-Житомир” завітав референт Бюро УГКЦ з питань екології Київської Архиєпархії о. Роман Романович, на запрошення директора фонду та пароха храму св. Василія Великого, о. Олега Лучки. Зустріч розпочалась із Божественної Літургії, яку очолив екореферент. 

В часі Літургії  отець Роман, основуючись на Євангелії розпочав свою еконауку в призмі євангельського читання, де йшлося про те, як апостоли ідучи ланами в суботу зголоднівши рвали колоски, за що фарисеї дорікали Ісусові (пор. Лк 6, 1-2). На думку проповідника – це дуже вдалий приклад того, що кожний із нас може відчувати голод і як відповідь на цю реакцію має подбати, щоб забезпечити себе необхідною кількістю їжі. І це право кожної людини яка мешкає на планеті. Проте іноді воно не є доступним для багатьох жителів нашої цивілізації, в той час коли  сотні  мільйонів тон їжі викидається на смітник, а щороку 870 мільйонів людей не доїдають, а близько 5 мільйонів дітей у світі помирають від голоду. 

Провівши ці паралелі священник мав на меті донести, яка існує прірва між різними країнами, а також що ми маємо бути більш ощадливими та допомагати тим хто не має найнеобхіднішого. Також в часі першої науки було розкрито поняття екологічного гріха, зокрема в контексті марнотратливого використання даних Богом природних дарів, а також як ці цінні ресурси використовувати більш раціонально та ощадливо. 

В другій частині екологічної катехизи після Літургії душпастир-еколог сфокусував увагу на дуже актуальній нині темі енергоефективності та енергозбереження. На основі видання Екобюро УГКЦ «Абетка енергоефективності» було запропоновано багато різних засобів та способів підвищення енергоефективності та ощадливого використання природних ресурсів в щоденному житті. Завдяки іншому виданню церковної екологічної інституції – «Церковно-екологічний календар», отець Роман поділився інформацією про храми, духовні семінарії та монастирі УГКЦ, які впровадили різноманітні заходи з підвищення енергоефективності та послуговуються відновними джерелами енергії, що є виявом екологічної дияконії і гідним для наслідування прикладом. 

Екологічна наука для працівників Благодійного фонду "Карітас-Житомир"

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело