Напередодні навчального року попіклуйтесь про вакцинацію дитини – Валентина Гінзбург (+відео)

Останні дні літніх канікул – чудова можливість перевірити вакцинальний статус своєї дитини та, в разі необхідності, зробити щеплення. До цього закликала директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

На її переконання, кожен дорослий, який опікується неповнолітньою дитиною, неодмінно має внести вакцинацію у список своїх обов’язкових підготовчих заходів до нового навчального року.

«Ми всі чудово розуміємо, скільки клопоту наразі в батьків школярів. Але серед них візит до педіатра чи сімейного лікаря має посідати не останні позиції. Адже від цієї консультації та виконання рекомендацій фахівця багато в чому залежить здоров’я дитини, а тож, і її майбутні успіхи», – зазначила Валентина Гінзбург.

Вона порадила батькам підготуватися до прийому. Бути готовими відповісти на питання лікаря щодо особливостей стану дитини, продумати свої питання, якщо щось непокоїть або викликає насторогу, обов’язково відвідати вузьких фахівців, якщо педіатр вбачає таку необхідність і, звісно, перевірити разом із ним, чи всі щеплення за календарем згідно з віком дитина отримала.

«Імунопрофілактика – сьогодні найефективніший засіб захисту від небезпечних вакцинокерованих інфекційних хвороб. Вакцинація не лише знижує ризик зараження, а й допомагає уникнути ускладнень, що призводять до інвалідності й смертельних наслідків, якщо інфекція все ж таки уразила організм. Адже хвороби, яким запобігають щеплення за календарем, дійсно дуже небезпечні», – зауважила Валентина Гінзбург.

Усім, хто вагається щодо того, чи потрібна імунопрофілактика, директорка Департаменту охорони здоров’я нагадала про епідемію кору, яка вирувала в 2017-2019 роках. За ствердженням фахівців, такий спалах став можливим саме через відсутність колективного імунітету. Сьогодні, за її словами, спостерігається значний зріст таких захворювань як вітряна віспа та кашлюк. 

«За 7 місяців 2024 року на кашлюк захворіли майже в 65 разів киян більше, ніж впродовж такого ж періоду у 2023-му. Замисліться: 1 038 проти 16. Рівень захворюваності вітряної віспи зріс у 7 разів. Вважаю, ці цифри самі по собі вже мають бути достатньо переконливими для батьків», – звернула увагу Валентина Гінзбург.

Вона наголосила, що рутинна вакцинація попереджає такі захворювання як кір, правець, поліомієліт, паротит, дифтерія, туберкульоз тощо. Усі вони мають ускладнення. Так, правець загрожує закупоркою головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, емболією легеневої артерії, може бути смертельним. Паротит викликає гострий панкреатит, менінгіт, ураження органів слуху, чоловіче безпліддя. Дифтерія – блокує дихальні шляхи, інфекційно-токсичний шок, ураження нервової системи. Поліомієліт, серед іншого, небезпечний важкими кишково-шлунковими розладами з кровотечею та незворотнім розвитком паралічу м’язів, що призводить до деформації хребта та кінцівок. Кір загрожує пневмонією, енцефалітом, пошкодженням серцевого м’яза (міокардитом).

«Витрачена година часу вартує того, щоб бути спокійними за свою дитину. Особливо сьогодні, коли ми живемо в умовах війни, коли відбуваються міграція населення, довготривалі перебування в бомбосховищах – закритих приміщеннях із великою скупченістю людей та постійний стрес, що не сприяє міцному імунітету. Якщо у родини малюк, який відвідує дитячий садок, школяр або студент, зверніться до лікаря, аби пересвідчитися, що всі щеплення зроблені. Це відповідальна позиція дорослого. Не просто піклування, а обов’язок, яким не можна нехтувати за будь-яких умов», – переконана Валентина Гінзбург.

Додатково.

Отримати більше інформації про вакцинацію та ознайомитися з календарем щеплень можна у свого лікаря або за посиланням https://health.kyivcity.gov.ua/content/zdorovya-vashyh-ditey.html. Якщо лікар, із яким підписана декларація, не на зв’язку, то можна звернутись до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги, де допоможуть потрапити до педіатра або сімейного лікаря (терапевта) та вакцинують за його направленням.

Джерело