Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя

Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя

У Луцьку йому знайшли найбільше способів використання.

В містах по всій Україні місцева влада використовує опале листя для різноманітних потреб замість того, аби вивозити його на сміттєзвалища або спалювати.

Про кращі практики управління біовідходами розповіли у ГО “Екологічні новини”.

До прикладу, в Одесі та Запоріжжі не згрібають листя з-під дерев та чагарників в лісопарках, скверах та інших зелених зонах, оскільки це призводить до винесення органічних добрив та зменшення ізоляційного шару для ґрунту.

В Сумах листя утилізують на тимчасових майданчиках для складування рослинних відходів.

В Тернополі, Луцьку та Рівному частина опалого листя використовується на цвинтарях для запобігання промерзання ґрунту.

А у Івано-Франківську мульчують ним на території парків та скверів для захисту рослин від зимових морозів.

Компостують опале листя в Черкасах, Житомирі, Луцьку, Києві, Чернівцях, Львові, Миколаєві, Хмельницькому, Івано-Франківську, Чернівцях та Рівному, Вознесенську та Дружківці.

Отриманий біогумус використовують у теплицях (Житомир) та для підживлення місць висадки зелених насаджень (Рівне), або продають сільгосппідприємствам (Львів).

В Луцьку застосовуються кілька способів утилізації листя: звозять на кладовища і в приватні домоволодіння для перешкоджання промерзанню ґрунту, для потреб Луцького зоопарку, і, звісно, компостують.

“Ми впевнені, що це далеко не повний перелік населених пунктів України, де опале листя приносить користь”, – говорять екоактивісти.

Джерело: Екополітика

Джерело