В педагогічній ЕКО-майстерні спілкувались про роль духовності для сталого розвитку

В педагогічній ЕКО-майстерні спілкувались про роль духовності для сталого розвитку

24 жовтня 2024 року в рамках освітянського проєкту «Освіта сталого розвитку», ініційованого Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України, Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради провів педагогічну онлайн ЕКО-майстерню «Освіта сталого розвитку. Досвід педагогів Івано-Франківщини».

Окрім представників управління освіти і науки департаменту Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського ОЕНЦУМу з привітальним словом до учасників заходу звернувся д-р Володимир Вербицький, директор Національного еколого натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, котрий наголосив на необхідності проведення подібних заходів та коротко представив концепцію сталого розвитку.

В педагогічній ЕКО-майстерні спілкувались про роль духовності для сталого розвитку

Участь у еко-майстерні взяв референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Михайло Дзуль, котрий представив присутніми представниками ОЕНЦУМів цілої України доповідь на тему «Сталий розвиток та раціональне природокористування. Духовність і екологія».

У своїй доповіді о. Михайло торкнувся питання духовної кризи особистості як підстави для ірраціонального природокористування та першопричини глобальної екологічної кризи. Зокрема екореферент, посилаючись на Святе Письмо та ековчення Церкви зазначив, що від екологічної свідомості, яка формується у нашій душі, залежить наше ставлення до світу природи та її багатств.

«Якщо віруюча людина усвідомлює і визнає, що Творцем природного середовища, в якому вона живе є Господь Бог і її ставлення до Божого створіння є віддзеркаленням стосунків з Богом, то вона буде трепетно і відповідально ставитися до своєї планети і її ресурсів» – зазначив священник.

В педагогічній ЕКО-майстерні спілкувались про роль духовності для сталого розвитку

Також священник поділився позитивним досвідом сталого природокористування греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького в першій половині ХХ століття та оглядово представив зусилля Бюро УГКЦ з питань екології в цьому напрямку в наші дні.

Тамара Гедзик, директорка еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради високо оцінила вклад Екобюро у пропагування сталого розвитку на Прикарпатті та подякувала за співпрацю.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело