У Києві обговорили реабілітацію через подорожі для ветеранів, їхніх родин та родин загиблих
У Києві під час круглого столу «Реабілітація через подорожі Україною» обговорили реабілітацію для ветеранів, їхніх родин та родин загиблих. Захід зібрав представників державних, громадських і туристичних організацій з різних міст України. Учасники також зосередили увагу на розвитку безбар’єрного туристичного середовища. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.
«Лише цього року понад 400 захисників та членів їхніх родин стали учасниками турів у межах програми «Підтримка киян-Захисників та Захисниць України» на 2023-2025 роки. Ці подорожі не лише відновлюють психологічну рівновагу, але й допомагають швидше адаптуватися до цивільного життя», – сказала Марина Хонда.
Вона зазначила, що у 2023 році Київ першим розпочав реабілітацію екскурсіями для киян-Захисників, Захисниць, їхніх родин та родин загиблих.
«Відгуки учасників перевершили всі очікування – як за кількістю охочих, так і за позитивними враженнями. Наразі ми працюємо над розробкою нових маршрутів для киян-Захисників, Захисниць, їхніх родин та родин загиблих. Особливу увагу приділяємо доступності та безбар’єрності на цих маршрутах, аби забезпечити комфорт усім», – додала Марина Хонда.
Управління туризму та промоцій КМДА, спільно з Київським центром розвитку туризму та «Київ мілітарі хаб» започаткував проведення одноденних турів для киян-Захисників та Захисниць, їхніх родин та родин загиблих: до Львова, Ужгорода й Чернівців.
«Наш проєкт було реалізовано для підтримки та реабілітації його учасників через подорожі Україною. Така ініціатива дозволить полегшити адаптацію наших військових, надавши їм можливість відкривати нові місця, знайомитися з різними людьми. Успішне проведення таких проєктів можливе лише завдяки крос-промоції з містами України», – додала начальниця Управління туризму та промоцій Марина Радова.
Учасники панелей також обговорили досвід реабілітаційних турів для ветеранів, інклюзивний туризм та кращі практики доступності. За підсумками зустрічі планують розробити нові маршрути та подальший обмін досвідом.
До обговорення долучилися представники Київської, Житомирської, Чернігівської, Волинської, Рівненської та Вінницької обласних військових адміністрацій, міських рад Чернігова, Харкова, Вінниці, Умані, Полтави, Львова, Луцька та Корсуня-Шевченківського, а також представники Збройних Сил України, громадських організацій, туристичних, культурних і академічних спільнот.