Діалог між етнічними та релігійними спільнотами: в Києві відбувся IV Київський Форум толерантності
У столиці відбувся IV Київський Форум толерантності, що вже встиг зарекомендувати себе дієвим майданчиком для діалогу між різними етнічними та релігійними спільнотами. Захід, організований за ініціативою Департаменту культури КМДА, поставив за мету об’єднати етнічні громади й конфесії столиці для сприяння єдності та взаєморозуміння в місті.
Важливість цього Форуму підкреслила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. Вона зазначила, що регулярне проведення цього заходу, враховуючи воєнний стан в Україні, свідчить про його актуальність і важливість для столиці. Місто є відкритим до національних і релігійних традицій, підтримуючи діалог і співпрацю.
«Сьогодні наша мета – знайти додаткові можливості задля утвердження найважливішого чинника національної безпеки держави. А саме консолідації суспільства, об’єднання різних за національністю, віровизнанням, культурними традиціями громадян України в єдину неподільну творчо-духовну силу – український народ», – сказала Ганна Старостенко.
Попри труднощі, що виникли внаслідок широкомасштабного вторгнення росії в Україну, місто зуміло зберегти зв’язок з етнічними й релігійними громадами столиці, сприяючи подальшій розбудові партнерства та консолідації зусиль.
«Наша держава переживає складні часи боротьби із зовнішньою агресією з боку російської федерації. Це ставить перед українським суспільством усе нові й нові виклики, зокрема щодо порушення прав людини та проявів насильства, забезпечення життєстійкості нашого суспільства в умовах постійних загроз бомбардування наших міст, відключень електроенергії тощо. Водночас ми маємо пам’ятати, що немає нічого ціннішого за людину та її життя», – наголосила Ганна Старостенко.
За її словами, недискримінація, толерантність у ставленні до особистості, до її поглядів на світ є базовими цінностями демократичного суспільства. Тому особливої уваги потребує питання релігійного різноманіття та полікультурність України.
«Представники етнічних спільнот та релігійних конфесій вступили до лав ЗСУ та інших військових формувань, воюють за Україну на передовій, займаються благодійністю, працюють у тилу та на культурному фронті. Сьогодні всі об’єднані у спільній меті – Перемозі», – додала заступниця голови КМДА.
Вона нагадала, що у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших підрозділів, утворених відповідно до законів України, військових формувань та Державної прикордонної служби України діє Служба військового капеланства. Діяльність військових капеланів передбачена як у навчальних частинах підготовки військовослужбовців, так і безпосередньо у військових підрозділах для підняття бойового духу Захисників та Захисниць України. Особливістю сучасного українського капеланства є те, що капелани мають не лише підтримувати вірян-військових, а й відповідати на духовні потреби вірян будь-якої конфесії. Це вимагає від капеланів особливої мудрості, щирості, любові та відданості своїй місії.
Нагадаємо, що Міжнародний День толерантності був запроваджений 16 листопада 1995 року за рішенням ЮНЕСКО.