Безпечне освітнє середовище – це життєва необхідність для Києва під час воєнного стану – Валентин Мондриївський

Безпечне освітнє середовище – це життєва необхідність для Києва під час воєнного стану. На цьому наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у 2024 році на будівництво та реконструкцію столичних закладів освіти передбачено 1 300 277 тис. грн. На ремонти дитячих садків і шкіл виділено 1 986 961 тис. грн. 

«Більшість цих коштів спрямовано на облаштування укриттів, чверть – на ремонт дахів, а решту – на заміну вікон, утеплення фасадів, модернізацію інженерних мереж і забезпечення безбар’єрності. У Києві більше тисячі комунальних закладів освіти, тому і суми здаються значними. Утім всі ці заходи мають одну мету: створення безпечного освітнього середовища», – прокоментував Валентин Мондриївський.

Він навів приклад, що в Дарницькому районі столиці завершено ремонт укриттів у 64 закладах освіти та триває будівництво трьох нових протирадіаційних укриттів. У 21 закладі проводять заходи з енергозбереження (капітальні ремонти фасадів і дахів). Також капітально ремонтують два садочки, які не працювали та потребували повного відновлення.

У Голосіївському районі триває будівництво чотирьох протирадіаційних укриттів і реконструкція школи з прибудовою укриття. Також у 29 закладах освіти ремонтують укриття, у 28 впроваджують заходи з енергоефективності, у 18 – капітально ремонтують інженерні мережі.

У трьох школах Дніпровського району зводять споруди подвійного призначення з протирадіаційними властивостями. У 52 закладах освіти ремонтують укриття, а в 55 впроваджують заходи з енергоефективності.

Валентин Мондриївський підкреслив, що більшість нових укриттів є спорудами подвійного призначення – забезпечують захист як для учнів, так і для цивільного населення. 

Зокрема, він зауважив, що Київ, як найбільше місто України з функціями столиці, за час повномасштабного вторгнення прийняв, влаштував та забезпечує навчання найбільшій кількості внутрішньо переміщених осіб. Тому порівнювати Київ з іншими містами під час розгляду тендерів на будівництво і реконструкцію освітніх закладів – некоректно.

Джерело