У Києві презентували стартапи Міського Акселератора інновацій (City Accelerator)

16 стартапів представили свої проєкти на Демодні Міського Акселератора. Захід організований ISE Corporate Accelerator від ISE Group у межах Міської цільової програми сприяння розвитку промисловості, підприємництва та споживчого ринку на 2024–2025 роки. Про це розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Однією з ключових ініціатив міста є створення власного акселератора стартапів. City Accelerator – це пілотна програма, що об’єднує стартапи та комунальні підприємства Києва для пошуку сучасних технологічних рішень для міської інфраструктури. Її основна мета – розробити архітектуру корпоративного акселератора, орієнтованого на вирішення завдань комунальних підприємств столиці.

«Київ посідає 5-те місце в рейтингу StartupBlink за розвитком інноваційної екосистеми в Східній Європі. Це підтверджує статус столиці як центру інновацій та стартапів, де ми активно впроваджуємо цифрові технології для покращення життя мешканців», – наголосив Валентин Мондриївський.

За його словами, стартапи мають величезний потенціал для співпраці з комунальними підприємствами, що дає можливість реалізувати проєкти, які змінюють якість управління містом.

Під час виступу Валентин Мондриївський згадав про візит до Вашингтона у вересні 2024 року.

«Зустрічі з представниками Світового банку та іншими партнерами дають змогу залучати найкращі міжнародні практики до Києва. Сьогодні ми вже реалізуємо проєкти з енергоефективності, цифровізації послуг у різних галузях», – зазначив він.

Окрему увагу приділили розвитку мобільного застосунку Київ Цифровий.

«Київ Цифровий народжувався 4 роки тому, насамперед, як транспортний сервіс. За час повномасштабної війни змінилася концепція його використання, і на перший план вийшов функціонал зі збереження життя містян і координації дій. Сьогодні цей застосунок став уніфікованим цифровим інструментом, зручним і комфортним для містян, а для київської влади – візитною карткою», – зазначив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Петро Оленич.

Програма City Accelerator орієнтована на співпрацю з комунальними підприємствами, особливо тими, що забезпечують критичну інфраструктуру міста. Йдеться, зокрема, про «Київтеплоенерго», «Київкомунсервіс», «Київський метрополітен», «ПЛЕСО», «СПЕЦЖИТЛОФОНД», КНП «Київський міський центр крові» та інші.

Під час Демодня відбувся конкурс стартапів із тем: енергоефективність та енергозбереження, житлово-комунальні послуги, екологічні ініціативи, транспорт і мобільність, цифрові послуги та розумне управління міською інфраструктурою.

«Тільки тісна співпраця між стартапами, комунальними підприємствами та містом дасть змогу реалізовувати інноваційні проєкти, які зроблять Київ комфортнішим і сучаснішим для мешканців», – підсумував Валентин Мондриївський.

Джерело