КП «Київтеплоенерго»: вартість опалення в будинках, де виконали енергоефективні заходи, за листопад у середньому на 30% нижча (+відео)
Вартість опалення в будинках, де виконали енергоефективні заходи, за листопад була в середньому на 30% нижча. Про це під час пресбрифінгу заявив директор структурного підрозділу «Енергозбут» комунального підприємства «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.
Він нагадав, що в Києві вартість опалення для населення вже шостий рік поспіль залишається незмінною. Як і раніше, тариф на тепло становить 1654,41 грн/Гкал. У листопаді, згідно з даними Укргідрометцентру, середньомісячна температура становила +2,7 °C.
«Для порівняння: в минулому році в листопаді було значно тепліше, тоді середньодобова температура була вищою на 1,4°C та склала +4,1°C. Саме температура повітря є основним чинником, що впливає на розмір платіжки за опалення. Близько 90% багатоповерхівок столиці обладнані будинковими лічильниками тепла. Нарахування в них проводяться відповідно до показань приладів обліку, тобто мешканці сплачують за фактичний обсяг тепла, спожитий будинком», – сказав Костянтин Лопатін.
За словами представника «Київтеплоенерго», в листопаді цього року середня вартість опалення одного квадратного метра склала 24,35 грн. Тоді як у листопаді минулого року вона була на 6,5% нижчою та становила 22,9 грн.
«До прикладу, типова двокімнатна квартира 50,2 квадратних метрів на вул. Рене Декарта, 6-А в листопаді спожила 0,75 Гкал. Сума до сплати – 1240,8 грн. Будинки ж, що взяли участь у міських програмах енергоефективності та енергонезалежності, в листопаді заощадили на опаленні до 30%. Абсолютним лідером з економії в цьому місяці стали квартири в будинку на просп. Воскресенському, 13/2. Економія склала 43%, вартість опалення квадратного метра – 13,8 грн. На вул. Академіка Заболотного, 24 мешканці заощадили близько 36%, опалення квадратного метра тут склало 15,5 грн», – наголосив Костянтин Лопатін.
Нагадаємо, нарахування за тепло та гарячу воду відбувається за Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг № 315. У багатоповерхівках, обладнаних будинковим лічильником тепла та квартирними лічильниками, клієнти сплачують за спожите тепло відповідно до показань своїх лічильників та обсягів тепла на загальнобудинкові потреби.
«Мешканці, що не встановили у квартирах індивідуальні прилади обліку, сплачують різницю між показниками будинкового лічильника, витратами на загальнобудинкові потреби та сумарними показниками всіх індивідуальних лічильників, розподілену пропорційно опалювальній площі квартири. Для квартир без лічильників встановлюється граничний розмір нарахувань – «максимальна частка», що убезпечує клієнта від аномально високих нарахувань. Це максимально можливий обсяг споживання тепла, що необхідний для обігріву даного помешкання. Для багатоповерхівок без будинкового лічильника тепла вартість опалення розраховується на основі теплового навантаження будинку з урахуванням фактичної кількості годин постачання теплової енергії та середньомісячної температури зовнішнього повітря», – акцентував увагу на особливостях нарахування Костянтин Лопатін.