Під опікою серця: на Житомирщині понад дві тисячі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються в сім’ях
Опіка та піклування — це найбільш поширена форма влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейне середовище. В Україні сьогодні понад 62 тисячі таких дітей, і близько 44 тисяч із них зростають не в інтернатах, а в родинах опікунів або піклувальників. Така форма виховання дозволяє дітям жити в атмосфері турботи, любові та стабільності.
На Житомирщині ситуація виглядає наступним чином: на обліку перебуває 2845 дітей, які втратили батьківське піклування. З них 2069 виховуються саме в родинах — під опікою чи піклуванням. Це свідчить про те, що більшість дітей в області отримують шанс на нормальне дитинство саме завдяки небайдужим людям, які беруть їх під свій захист.
Варто знати, що основна різниця між опікою та піклуванням полягає у віці дитини. Опіка оформлюється для дітей до 14 років, а піклування — для підлітків віком від 14 до 18 років. Часто опікунами стають родичі, але закон дозволяє оформити опіку або піклування і людям, які не мають родинного зв’язку з дитиною — головне, щоб вони відповідали вимогам законодавства. Опікуни та піклувальники отримують щомісячну державну допомогу на дитину, а також мають право на додаткову підтримку від органів соціального захисту. Іноді опікуни можуть стати й усиновлювачами, якщо приймуть таке рішення і будуть готові до більшої відповідальності.
Детальніше в інфографіці.