Учні і педагоги Закарпаття вперше долучилися до Великопосної ініціативи Екобюро УГКЦ
10–11 квітня поточного року референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівський архієпархії у ході проведення Великопосної екосоціальної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» завітав із місією на Рахівщину, що на Закарпатті, де за сприяння місцевого греко-католицького священика о. Ярослава Федора відвідав у четвер школярів 5-8 класів та педагогів у ЗСШ с. Білин, а наступного дня – старшокласників у с. Кваси.
Упродовж півторагодинних зустрічей львівський екореферент з використанням мультимедійних засобів розповідав присутнім про сенс і стиль щасливого земного життя людини – усвідомлювати свій статус створіння і дитини Божої та старатися максимально уподібнюватися до свого Небесного Тата, люблячи та живучи в гармонійних відносинах із Богом, іншими людьми, із самою собою та з усім Божим створінням.
Крім найбільш типових і тяжких гріхів, які віддаляють нас від Творця, самого себе і ближніх, екореферент навів присутнім й поширені приклади і наслідки «екологічного гріха» як у планетарних вимірах (глобальне потепління й величезні «острови» зі сміття в океанах) так і в повсякденному житті, зокрема в частині користування такими Божими дарами як повітря, вода, їжа й енергія.
Виявилося, що у цій гірській сільській місцевості, через яку протікає ріка Чорна Тиса, непоодинокими є факти відсутності у домашніх господарствах колекторів чи вигрібних ям, звідки б регулярно забиралися нечистоти відповідними санітарними службами. Священнослужитель підкреслив, що віднедавна екологічний гріх віднесений Церквою до тяжких, а Великий піст є сприятливою нагодою для екологічного навернення, покаяння та покути.
З цією метою школярам було запропоновано конкретні «кроки» формування ековідповідальної поведінки і щоденних добрих звичок, вираження екологічних чеснот поваги, ощадливості й поміркованості щодо всього Божого створіння та Його дарів.
Усі присутні учні отримали тематичні екозакладки для читання, а дирекція й педагоги шкіл – роздаткові буклети «Енергоефективність – наш внесок у Перемогу!».