Питання успішності піднімали студенти на зустрічі з екореферентом
Напередодні Великодня референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії о. Сергій Довба відвідав Львівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування, де зустрівся з чисельною студентською спільнотою І-ІІ курсів та педагогами-кураторами.
Зокрема, у Велику середу півторагодинна тематична лекція-доповідь пройшла під назвою «Для чого і як мені стати успішним?». На початку «виховної години» присутнім було розкрито онтологічну сутність кожної людини – усвідомити себе як не лише творіння Боже й цілком самостійну та самодостатню одиницю у цьому земному світі, а насамперед – прийняти свою ідентичність дитини Небесного Отця, яка створена на Його образ і подобу, і покликана упродовж життя любити й уподібнюватися до Нього, пізнавати і прославляти Його, прагнути та завжди перебувати у тісних люблячих відносинах з Богом, ближніми, собою й усім створінням-природою, в основі яких є гармонія.
Пояснюючи ґрунтовно термін «успішність» та наводячи конкретні приклади й історії відповідних людей, священик-капелан роз’яснював молоді, яким чином можна досягнути правдиво-християнської успішності у всіх чотирьох вимірах окреслених вище стосунків. Студенти, зокрема, дізналися, що любов до себе полягає не лише в егоїстичних тілесних задоволеннях та інструменталізації інших, але перш за все у розумному піклуванні про себе як про духовно-тілесну особистість – черпання життєдайної енергії й наповнення себе «ресурсом» через укладання й дотримання збалансованого розпорядку дня й стилю життя (молитва, сон, їжа, рух/спорт, відпочинок, контакт із природним середовищем), формування корисних звичок, глибинне прийняття себе, прощення собі й ближнім, плекання чеснот тощо.
Молодь довідалася про те, що означає перша заповідь, тобто любити Бога всім серцем, душею, силою і розумом? Чому саме Бог є Той і Єдиний, Хто є справжнім сенсом нашого життя і Котрий цілком може наповнити наше життя справжнім змістом, миром і радістю. Присутні дізналася також і про сучасних «ідолів», які заповнюють собою цю нішу серця та врешті можуть призвести до розчарування, невдоволення, страхів і тривог, депресії аж до можливого самогубства.
У частині відносин людини із створінням-природою присутнім було роз’яснено поняття «екологічний гріх» як в планетарних вимірах, зокрема на прикладі Великої Тихоокеанської сміттєвої плями й глобального потепління, так і в повсякденному особистому житті, зокрема щодо забруднення, небережливого використання та безвідповідального споживання таких дарів як повітря, вода, енергія, їжа тощо.
Львівський екореферент наголосив, що Великий піст є нагодою для навернення, в тому числі й екологічного, покаяння та покути, тобто поступової позитивної переміни і віднови зазначених вище відносин. Врешті, о. Сергій побажав усім гарних мирних Великодніх свят.
Присутні за бажанням отримали тематичні екозакладки для читання й роздаткові буклети «Енергоефективність – наш внесок у Перемогу!».
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології