Тему екологічних викликів війни в Україні порушували у Івано-Франківську
23 квітня на базі Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва відбулася зустріч референта Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії УГКЦ о. Михайла Дзуля зі студентами І курсу Івано-Франківського фахового коледжу ресторанного сервісу і туризму. Зустріч була ініційована дирекцією бібліотеки з нагоди відзначення Міжнародного дня Землі і присвячена катастрофічним наслідкам воєнного лихоліття.
Екореферент представив присутнім студентам та працівникам бібліотеки мультимедійну презентацію на тему: «Екологічні виклики і мир в контексті війни в Україні», яку поділив на три частини за принципом: дивись – розміркуй – дій!
У першій частині було детально проаналізовано загрози, викликані повномасштабним вторгненням, не тільки для життя людей, але й для довкілля України. Зокрема представник Екобюро УГКЦ розшифрував термін «екоцид», висвітлив ризики та наслідки забруднення повітря, води, ґрунтів, лісів, представив загрози для тваринного і рослинного світу. Окрім цього священник пригадав, що над Україною постійно чигає небезпека ядерної катастрофи, пов’язана з окупацією Запорізької АЕС.
Натомість друга частина презентації спонукала присутніх до роздумів над тим, які будуть довготривалі екологічні соціальні та економічні наслідки війни і які та чиї зусилля слід прикласти, щоб мінімізувати негативний вплив цього відгомону війни на навколишнє середовище.
У третьому блоці священник представив молоді конкретні практичні поради щодо того, що може зробити кожен з нас задля миру і збереження довкілля України. Зокрема екореферент «підсвітив» роль Церкви у зціленні екологічних ран війни, наголосивши, що страждання Божого створіння через війну підсилюються щоденними екологічними гріхами людей, які завдають шкоди довкіллю своїм повсякденним життям.
«Не тільки шахеди та ракети є причиною пожеж та руйнування екосистем, але й гріховна поведінка окремих людей (підпали, засмічення, марнування природних Божих дарів) завдає непоправної шкоди довкіллю і допомагає ворогу нищити нашу землю» – зазначив священник.
На завершення зустрічі о. Михайло закликав присутніх пам’ятати про місію і покликання кожної людини в цьому світі – бути мудрим господарем на своїй землі і заохотив до більш бережливого та енергоефективного управління Божими природними дарами у всіх, без виключення, сферах життя та діяльності.
На згадку про зустріч кожен присутній отримав тематичний буклет «Енергоефективність – наш внесок у перемогу!».