Переваги, які надає ветеринарно-санітарний паспорт пасіки власнику бджолосімей

Порядком видачі ветеринарно – санітарного паспорту пасіки, затвердженого наказом Мінекономіки від 19.02.2021 року № 338, визначено, що ветеринарно-санітарний паспорт пасіки – документ, який ідентифікує пасіку та встановлює ветеринарно-санітарний стан бджолиних сімей.

Власники бджолиних сімей повинні обов’язково мати ветеринарно-санітарний паспорт, який надає низку переваг, а саме:

право реалізовувати продукцію бджільництва, оскільки з 15.12.2024 діють Гігієнічні вимоги до агропродовольчих ринків, затверджені наказом Мінагрополітики від 19.04.2024 № 1279, згідно яких допускаються продукти бджільництва до продажу за наявності ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та за умови державної реєстрації потужностей з їх виробництва;  своєчасне попередження при обробці сільськогосподарських угідь.

Паспорт є підставою для видачі ветеринарного свідоцтва та надає право на: а) перевезення; б) кочівлю; в) продаж меду та інших продуктів; г) обмін воску на вощину; д) здача воску; е) підтверджує епізоотичний стан пасіки, ветеринарну обробку, проведені лабораторні дослідження; ж) торгівлю матками та бджолопакетами.

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки можна отримати у територіальних органах Держпродспоживслужби, для цього необхідно:

 Заповнити заяву про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;  Подати заяву в письмовій чи електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки; Отримати паспорт пасіки після внесення інформації до Реєстру паспортів пасік.

У разі зміни відомостей власник пасіки або уповноважена ним особа надає територіальному органу Держпродспоживслужби паспорт для оновлення даних у реєстрі до 15 травня поточного року.

Реєстр паспортів пасік розміщується на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби. Інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта не підлягає оприлюдненню.

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки замінять на новий у разі втрати, пошкодження або зміни власника.

У разі виїзду за межі області пасічники мають отримати ветеринарне свідоцтво за формою № 1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур.

Для того, щоб убезпечити бджіл від отруєння агрохімікатами, пасічники насамперед повинні звернутися до місцевих органів самоврядування і повідомити адресу розміщення пасіки та кількість бджолосімей, які там перебувають.

Із Порядком видачі ветеринарно – санітарного паспорту пасіки можна ознайомитися за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-21#Text

Із Гігієнічними вимогами до агропродовольчих ринків можна ознайомитися за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0745-24#Text

Заява про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки: https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/88/f503912n57.doc

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА

Переваги, які надає ветеринарно-санітарний паспорт пасіки власнику бджолосімей

« повернутися

Джерело