У Китаї представили унікальну батарею, що працює на основі живих мікроорганізмів
Дослідження, проведене вченими з Інституту передових технологій Шеньчженя, засвідчило, що мініатюрний пристрій здатний не тільки виробляти електроенергію, а й заряджатися завдяки активності бактерій.
Ця розробка відкриває нові горизонти для сталого енергопостачання та біоелектронних медичних технологій.
Інноваційна акумуляторна система виготовлена з використанням живих гідрогелів, що містять провідні біоплівки, які укладені в альгінатну матрицю. Це дало змогу не тільки зберегти високу життєздатність бактерій упродовж усього часу роботи пристрою, а й забезпечити стабільну кулонівську ефективність на рівні 99,5% протягом п’ятдесяти циклів заряду та розряду.
Особливу увагу в проекті приділили здатності біобатареї до самозарядки. Під час випробувань було підтверджено, що пристрій здатний проходити до десяти повних циклів підзарядки без зовнішнього джерела живлення. При цьому розроблена система залишається екологічно безпечною, оскільки не містить дефіцитних і токсичних компонентів, які використовуються в традиційних літій-іонних акумуляторах.
Творці зазначили, що розроблена біобатарея хоч і поступається сучасним літій-іонним аналогам за щільністю енергії, але має беззаперечні переваги в галузі біосумісності та екологічності. Крім того, вона здатна точно контролювати біоелектричну стимуляцію і фізіологічні сигнали, як-от артеріальний тиск, що відкриває перспективи для застосування в медицині та фізіотерапії.
На думку авторів дослідження, використання живих матеріалів в енергетичних системах стає одним із найперспективніших напрямів сталої енергетики. Розробка таких пристроїв може суттєво змінити підходи до виробництва та використання біоенергетичних технологій у найближчому майбутньому.
Джерело: New Voice