У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ

21 червня у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ. Захід відбувся з благословення владики Василя Івасюка, єпарха Коломийського, та за координації о. Василя Нагорняка, синкела у справах духовенства і священничих родин.

Розпочався форум молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив владика Василь Івасюк. Архиєреєві співслужили о. Василь Нагорняк, о. Володимир Білослудцев, настоятель храму, о. Йосафат Бойко, ВС, о. Михайло Давиденко, голова Комісії у справах родини і мирян Коломийської єпархії, та диякон Максим Федюк.

Звертаючись до учасників форуму, владика Василь Івасюк наголосив на особливому значенні родини і сім’ї в житті людини, Церкви та суспільства.

Архиєрей зазначив, що родина є спільнотою людей, об’єднаних родинними чи подружніми зв’язками, спільною історією та побутом. Водночас він звернув особливу увагу на сім’ю як основу християнського виховання та передачі віри від покоління до покоління. За словами владики, недаремно народна мудрість каже: «Без сім’ї і свого роду — немає нації, народу».

У своїй проповіді єпископ пригадав майбутнє відзначення 25-річчя візиту святого Папи Івана Павла ІІ в Україну, яке Українська Греко-Католицька Церква святкуватиме 28 червня у Львові. Владика підкреслив, що святий Папа називав родину «серцем цивілізації любові», а сім’ю — основою суспільства та «домашньою Церквою».

«Саме в домашній Церкві передається віра, яку ми отримали від батьків і попередніх поколінь. Тут кожен член родини знаходить любов, підтримку та усвідомлює власну гідність. Подружня любов покликана бути вірною, нерозривною та відкритою на дар нового життя», — наголосив архиєрей.

Окрему увагу владика звернув на важливість взаємної пошани між батьками, дітьми та людьми старшого віку, нагадавши біблійну заповідь: «Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре і ти довго прожив на землі».

Говорячи про виклики сучасності, архиєрей закликав берегти справжні сімейні цінності, будувати родинне життя на любові, довірі, жертовності та взаєморозумінні. Він наголосив, що справжнє багатство людини полягає не в матеріальних статках, а в мирі душі, міцних родинних зв’язках і вірності Богові.
На завершення молебню владика Василь Івасюк благословив священників та членів їхніх родин, окропивши усіх присутніх свяченою водою.

Далі після закінчення урочистої частини відбулася конференція за участю о. Йосафата Бойка, ВС, та п. Мирослава Возняка, які наголосили на важливій ролі родини й священничої сім’ї у житті Церкви та українського народу. У цей час для дітей була організована анімаційна програма, рухливі ігри та банси. Після конференції учасники зібралися на кава-перерву, що стала доброю нагодою для спілкування та обміну життєвим досвідом між священничими родинами.

Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ

У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ
У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ
У Коломиї відбувся Форум священничих родин Коломийської єпархії УГКЦ

Джерело