Як безпечно відпочивати біля водойм: у КП «Плесо» нагадали основні правила поведінки на воді

Із настанням літнього сезону в комунальному підприємстві «Плесо» закликають мешканців і гостей столиці відповідально ставитися до відпочинку біля водойм і дотримуватися основних правил безпеки.

Нагадуємо, що офіційно пляжний сезон у столиці, як і в минулі роки, не оголошено. Утім безпека мешканців і гостей міста лишається пріоритетом міської влади.

Фахівці КП «Плесо» підготували рекомендації, які допоможуть мінімізувати ризики під час перебування на воді та зробити літній відпочинок безпечним для всієї родини.

Насамперед відпочивати та купатися рекомендується лише на офіційних муніципальних пляжах. Найсприятливіший час для купання – до 11:00 та після 16:00 у безвітряну погоду, коли температура води становить не менше +18°C, а повітря – від +24°C.

Заходити у воду потрібно поступово, щоб організм адаптувався до перепаду температур, а також утриматися від купання протягом 1,5–2 годин після їжі. Безпечна тривалість перебування у воді – до 15 хвилин. Після купання бажано відпочити в затінку, а не перебувати одразу під прямими сонячними променями.

Особливу увагу необхідно приділяти безпеці дітей. Їх не можна залишати без нагляду дорослих навіть на короткий час. Якщо дитина не вміє добре плавати, необхідно використовувати рятувальний жилет або інші сертифіковані засоби для утримання на воді. Також важливо змалку пояснювати дітям правила безпечної поведінки біля водойм.

У КП «Плесо» наголошують, що категорично заборонено вживати алкогольні напої під час відпочинку біля води, купатися у необладнаних місцях, стрибати у воду з мостів, дамб, причалів, човнів чи високих берегів, залазити на буї, використовувати для плавання непризначені для цього предмети, підпливати до плавзасобів, влаштовувати небезпечні ігри у воді або подавати неправдиві сигнали про допомогу.

Безпека на воді залежить насамперед від відповідальної поведінки кожного відпочивальника. Дотримання простих правил допоможе уникнути небезпечних ситуацій та зберегти життя й здоров’я. Тому в комунальному підприємстві закликають киян і гостей міста бути уважними, дбати про власну безпеку та безпеку близьких, а також відповідально ставитися до відпочинку біля водойм.

Джерело